اصفهان شرق

برگزاری آیین جزء خوانی حرم مطهر امامزاده اسحاق(ع) هرند برای دهمین سال پیاپی

کدخبر: 134129
۱۳۹۶/۰۳/۰۵ در ساعت ۱۵:۵۲

مسئول هیئت منتظران مهدی(عج) شهر هرند در گفتگو با اصفهان شرق با اشاره به برگزاری آیین جزء خوانی قرآن کریم که هر ساله در شهر هرند با شکوه بسیار برگزار می شود، گفت: مراسم جزء خوانی برای دهمین سال پیاپی در حرم مطهر امامزاده اسحاق(ع) شهر هرند برگزار می شود و گفتنی است که ده سال قبل، این مراسم با حضور هشت جوان هرندی آغاز شد.

حمید رضا کنعانی هرندی اظهار کرد: بیش از 600 نفر از خواهران و برادران هرندی با حضور فعالانه خود در این مراسم معنوی، آیین باشکوهی را در سطح منطقه به ثبت رساندند و همه ساله این مراسم زبانزد خاص و عام است.

وی حضور جوانان در مراسم هایی به این سبک را عامل شکوفایی دینی نسل جوان دانست و افزود: هدف ما جذب جوانان و نوجوانان و آشنایی آنها با قران کریم و معارف آن بوده که بحمدالله تا حد زیادی به آن رسیدیم و انشالله برنامه های خوبی را به مرحله اجرا خواهیم رساند.

مسئول هیئت منتظران مهدی(عج) شهر هرند با بیان اینکه اکثر نیروهای حاضر در این مراسم جوانان هستند، تاکید کرد: حضور جوانان در مراسم جزء خوانی فرصت خوبی را فراهم می کند تا بتوان موضوع های مورد نیاز جوانان را با حضور سخنرانان برجسته فراهم کنیم.

وی اذعان کرد: یکی از برنامه های موثر این مراسم، پرسش متداول در خصوص جزء های قرائت شده در هر روز است که به قید قرعه هر روز به دو نفر هدیه ای اهدا می شود.

کنعانی هرندی با بیان اینکه سعی ما بر این بوده است که بتوان از قاریان و نخبگان قرآنی در مراسم بهره برد، گفت: سال های گذشته از قاریان مصری و نخبگان قرانی استفاده شده است که به این واسطه بتوان الگوهای برتر قرآنی را به جوانان معرفی کنیم.

وی با اشاره به اینکه ماه رمضان فرصت خوبی برای برگزاری برنامه های معنوی است، خاطرنشان کرد: مراسم جزء خوانی شهر هرند در شرق اصفهان کم نظیر است و امیدواریم بتوان آیین های قرآنی را در سطح منطقه توسعه دهیم.

انتهای پیام/ ش