سرویس: اقتصادی ۱۶:۰۰ - سه شنبه ۰۲ خرداد ۱۳۹۶

نایب رئیس اتحادیه عمده‌فروشان میادین میوه و تره‌بار اصفهان

افزایش ۲۰ درصدی قیمت پیاز در اصفهان/ قیمت میوه‌های نوبرانه کاهش می‌یابد

نایب رئیس اتحادیه عمده‌فروشان میادین میوه و تره‌بار اصفهان گفت: قیمت پیاز به دلیل جابه‌جایی فصل و گرمسیری حدود ۲۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

به گزارش اصفهان شرق، محمد صادقی‌ریاحی پیرامون آخرین نوسانات قیمت در بازار میوه و تره‌بار اصفهان اظهارداشت: قیمت پیاز به دلیل جابه‌جایی فصل و گرمای هوا و به اتمام رسیدن پیازی که از جیرفت وارد می‌شد، حدود ۲۰ درصد افزایش یافته است.

وی با اشاره به کاهش قیمت میوه‌های نوبرانه در اصفهان هم افزود: قیمت زردآلو از ۱۲۰۰۰ تا ۶۰۰۰ تومان در میدان میوه و تره‌بار اصفهان به فروش می‌رسد و گیلاس هم ۱۵۰۰۰ تومان است که قیمت آن باتوجه به کیفیت این میوه بیشتر می‌شود.

نایب رئیس اتحادیه عمده‌فروشان میادین میوه و تره‌بار اصفهان با بیان اینکه هم اکنون با کمبود سیب‌زمینی در بازار مواجه نیستیم، تصریح کرد: به‌زودی سیب‌زمینی اصفهان برداشت می‌شود و با مشکلات احتمالی کمبود این محصول در استان مواجه نمی‌شویم، چون پیش از این از دزفول و گرگان وارد می‌شد و به دلیل صادرات بالا در حال حاضر دیگر امکان تأمین سیب‌زمینی از این دو شهر برای ما وجود ندارد.

وی در مورد نوسان قیمت در فروش میوه و سبزی در اصفهان با توجه به گرم شدن هوا گفت: قیمت میوه‌های سردرختی‌ همچون زردآلود ، آلوچه و گیلاس کاهش پیدا می‌کند.

ریاحی با بیان اینکه برخی از کشاورزان درجه بندی محصول را انجام نمی‌دهند که این به ضرر کشاورز است، افزود: مشکل خاصی در بازار میوه و تره‌بار اصفهان نداریم و قیمت‌ها درمقایسه با عید نوروز و بعد از آن تفاوت چندانی نداشته است.

وی قیمت هر کلیو لیموترش نوبرانه در میدان میوه و تره‌بار اصفهان را ۱۰۰۰۰ تومان اعلام و بیان کرد: روزهای نخست لیموترش نوبرانه هر کیلو ۱۴ تا ۱۲۰۰۰ تومان بود.

انتهای پیام/تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.