سرویس: سیاسی » انتخابات ۰۸:۰۰ - شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶

رئیس ستاد انتخاباتی استان اصفهان:

میزان مشارکت مردم در استان اصفهان بیش از ۷۳ درصد بوده است

رئیس ستاد انتخاباتی استان اصفهان گفت: آراء ثبت شده تا آخرین لحظه اخذ رای در استان اصفهان ۲ میلیون و ۵۶۰ هزار و ۳۴۷ نفر بوده که درصد مشارکت مردم در استان ۷۳.۲۰ درصد بوده است.

به گزارش اصفهان شرق، سیدرضا عقدایی دقایقی پیش در جمع خبرنگاران، پیرامون آمار نهایی انتخابات اظهار داشت: جمعیت کل استان اصفهان ۵ میلیون و ۱۲۰ هزار و ۸۵۰ نفر است که از این تعداد ۳ میلیون و ۴۹۷ هزار و ۸۶۴ نفر واجد شرایط رای دادن بودند.

وی افزود: آرا ثبت شده تا آخرین لحظه اخذ رای در استان اصفهان ۲ میلیون و ۵۶۰ هزار و ۳۴۷ نفر بودند، درصد مشارکت مردم در استان اصفهان ۷۳٫۲۰ درصد بوده است.

رئیس ستاد انتخاباتی استان اصفهان تصریح کرد: جمعیت کل اصفهان ۲ میلیون و ۲۴۳ هزار و ۲۴۹ نفر است که واجدین شرایط رای دادن در شهرستان اصفهان یک میلون و ۵۷۶ هزار و ۹۴۸ نفر بودند، همچنین آرا ثبت شده تا آخرین لحظه ۹۸۸ هزار و ۷۰۴ نفر است که درصد مشارکت ۶۲٫۷۰ بوده است.

وی با اشاره به اینکه براساس کوچ مردم یا مسافرت میزان مشارکت در شهرستان‌ها بیش از تعداد خود شهرستان می‌شود، ادامه داد: بیشترین آمار مشارکت در نطنز ۱۱۱٫۹۹، فریدون شهر ۹۱٫۵۳ و سمیرم ۱۰۸٫۹ و چادگان ۱۱۰، اردستان ۱۲۵٫۶۲ درصد بوده است.

عقدایی بیان کرد: صندوق آرا از ساعت ۲۴ شب گذشته باز شده است و امروز نتایج آن از طریق وزارت کشور اعلام می‌شود.

انتهای پیام/تسنیم

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.