سرویس: سیاسی ۱۳:۰۰ - پنجشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۶

دعوت از عموم مردم برای حضور باشکوه در انتخابات

استاندار اصفهان: نمایش اُبهت نظام با حضور گسترده در انتخابات/ ۷۵۰۰۰ نفر مجری انتخابات در استان هستند

زرگرپور گفت: از همه‌ مردم بافرهنگ و با بلوغ سیاسی بالای اصفهان درخواست می‌کنم با حضور در پای صندوق‌های رأی ابهت خود را به دشمنان اسلام و انقلاب نشان دهند.

به گزارش اصفهان شرق، استاندار اصفهان در ارتباط با برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره‌ی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب و دیگر بزرگان در خصوص اهمیت این انتخابات توصیه‌های فراوانی داشته‌اند و آنچه اهمیت دارد این است که این انتخابات یکی از مهم‌ترین و اثرگذارترین انتخاباتی است که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی صورت می‌گیرد.

رسول زرگرپور بابیان اینکه کارها با حساسیت و وسواس زیادی پیگیری شده است، گفت: روز ۲۹ اردیبهشت برای مجلس شورای اسلامی در حوزه‌ی شهرستان اصفهان نفر پنجم از بین ۲۷ نفر تائید شده انتخاب می‌شود.

وی به تشریح انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا پرداخت و افزود: در استان اصفهان ۱۰۷ شهر وجود دارد که ۵۷۱ نفر از اعضای شوراهای این شهرها انتخاب خواهند شد و ۹۱۹ روستا وجود دارد که سه هزار و 293 نفر نیز اعضای شورای روستا انتخاب می‌شوند که درمجموع سه هزار و 864 نفر اعضای شوراهای شهر و روستا انتخاب خواهند شد.

استاندار اصفهان یادآور شد: در شورای شهر به ازای هر کرسی شش نفر و در شورای روستا به ازای هر کرسی کمتر از دو نفر نامزد داریم که باید توسط مردم انتخاب شوند و انتخابات ریاست جمهوری نیز به‌صورت سراسری برگزار می‌گردد.

وی افزود: درمجموع یک هزار و 26 حوزه‌ی انتخابیه‌ی شهری و روستایی و تعداد شعب اخذ رأی در استان بالغ‌بر سه هزار و 180 شعبه است که حدود ۷۵ هزار نفر مجریان انتخابات هستند که به‌صورت مستقیم در ارتباط با مسائل اجرایی و امنیتی فعالیت می‌کنند.

استاندار اصفهان با اعلام آمادگی صد درصد ستاد انتخابات استان برای برگزاری انتخابات، گفت: تمام مراحل کار کنترل‌شده و با تشکیل ستاد امنیت انتخابات هیچ‌گونه مشکلی در خصوص امنیت برگزاری انتخابات وجود نخواهد داشت و با امنیت و آرامش صد در صد انتخابات را برگزار خواهیم کرد و تمامی تمهیدات و پیش‌بینی‌ها و برنامه‌ها اندیشیده شده است.

زرگرپور بابیان اینکه انتخابات شورای شهر در ۱۰ شهر کاشان، زرین‌شهر، آران و بیدگل، شاهین‌شهر، نجف‌آباد، خمینی‌شهر، گلپایگان، مبارکه، شهرضا و فولادشهر به‌صورت تمام مکانیزه برگزار می‌شود، گفت: آموزش‌های زیادی در این رابطه داده‌شده است که شهروندان مشکلی دردادن رأی نداشته باشد.

وی افزود: وجود شناسنامه و ارائه‌ی شماره‌ی کارت ملی برای دادن رأی الزامی است و اگر این دو فقره وجود نداشته باشد محدودیت در خصوص ارائه‌ی رأی ایجاد خواهد شد.

استاندار اصفهان خاطرنشان کرد: شعب مربوط به ثبت‌احوال تا پایان وقت ۲۷/۲/۹۶ آماده‌ی ارائه‌ی شناسنامه‌ی المثنی هستند و افراد می‌توانند شماره‌ی کد ملی خود را نیز دریافت کنند.

وی تأکید کرد: افراد باید در خصوص نامزد موردنظر خود در انتخابات شوراها کدهای مربوطه را قبل از ورود به شعب آماده کنند تا در زمان اخذ رأی با مشکل مواجه نشوند.

استاندار اصفهان تأکید کرد: همان‌گونه که رهبر معظم انقلاب نیز اعلام نمودند حتماً ما انتخاباتی خواهیم داشت که باشکوه و ابهت و با سلامت، امنیت و آرامش کامل برگزار خواهد شد و نتیجه‌ی آن‌یک انتخاباتی وحدت‌بخش و انسجام بخش خواهد شد.

زرگرپور افزود: مردم فهیم و بزرگوار اصفهان که مردمانی با بلوغ سیاسی بالا هستند می‌دانند که شرایط بین‌المللی و منطقه‌ای و داخلی به‌گونه‌ای است که ما نیازمند حضور تمام کسانی که حائز شرایط دادن رأی هستند می‌باشیم تا بار دیگر ابهت خود را به دشمنان اسلام و انقلاب نشان دهیم و مایه دلگرمی برای دوستداران انقلاب شویم.

استاندار اصفهان یادآور شد: هر یک رأی می‌تواند در ارتباط با مسائل سیاسی، داخلی و خارجی اثرگذار باشد و با توجه به تنوع سلایق در نامزدان انتخابات و حق‌الناس خواندن رأی مردم توسط رهبر معظم انقلاب هیچ بهانه‌ای برای افراد باقی نخواهد ماند.

مدیر ارشد استان در پایان گفت: بر اساس آخرین آمار تعداد واجدان شرایط رأی دادن در استان اصفهان ۳ میلیون و ۴۹۷ هزار و ۸۶۳ نفر است که ۷۶ هزار و ۲۲۴ نفر هم ‌رأی اولی هستند و ما انتظار داریم که همه‌ی این افراد در ساعت هشت صبح روز ۲۹ اردیبهشت‌ماه پای صندوق‌ها رأی حاضر شوند.

انتهای پیام/ کمیته‌ی اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات استان اصفهان

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.