سرویس: اخبار شهرستان ۰۰:۳۹ - چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶

با تصمیم هیأت بازی‌های بومی و محلی استان اصفهان؛

ورزنه، میزبان هفتمین دوره مسابقات ملی شترسواری کشور شد

رئیس هیأت ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی استان اصفهان از برگزاری هفتمین دوره مسابقات ملی شترسواری کشور 14 و 15 اردیبهشت ماه به میزبانی شهر ورزنه خبر داد.

به گزارش خبرنگار اصفهان شرق از ورزنه، عصر امروز با حضور رئیس هیأت ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی استان اصفهان و مسئولان شهر ورزنه جلسه ای در خصوص برگزاری مسابقات ملی شتر سواری کشور در دفتر بخشداری بن رود برگزار شد.

در این جلسه مقرر شد که هفتمین دوره مسابقات ملی شترسواری کشور 14 و 15 اردیبهشت ماه به میزبانی شهر ورزنه برگزار شود.

رئیس هیأت ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی استان اصفهان اظهار کرد: ورود تیم ها روز پنج شنبه 14 اردیبهشت ماه و مسابقات از صبح روز جمعه 15 اردیبهشت ماه شروع خواهد شد. که برای روز مسابقه برنامه های ویژه ای از جمله حرکات آکروباتیک و پرش با موتورسیکلت برنامه‌ریزی شده است.

مهدی اسدی با اشاره به اینکه مسابقات ملی شترسواری برای پنجمین بار به میزبانی استان اصفهان برگزار می‌شود افزود: تا کنون 10 استان اصفهان، قم، سمنان، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، سیستان و بلوچستان، کرمان، یزد، هرمزگان و فارس برای شرکت در این مسابقات اعلام آمادگی کرده اند که با توجه به حضور دو تیم از استان اصفهان در قالب 11 تیم متشکل از 50 نفر شترسوار و 50 نفر شتر در این دوره از مسابقات به رقابت با یکدیگر خواهند پرداخت.

وی ادامه داد: با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته به نفر اول تا پنجم این دوره از رقابت ها به ترتیب مبلغ یک میلیون و 500 هزار تومان، یک میلیون تومان، 800 هزار تومان نفر، 700 هزار تومان و 500 هزار تومان به عنوان جایزه پرداخت خواهد شد.

اسدی خاطرنشان کرد: مسافت رقابتی این دوره از مسابقات سه و نیم کیلومتر است و این مسابقات به همت هیأت ورزش روستایی و بازی های بومی و محلی استان اصفهان و مدیرکل امور روستایی استان اصفهان، ادره کل ورزش و جوانان استان اصفهان، اداره ورزش و جوانان شهرستان اصفهان و شهر ورزنه، بخشداری، شهرداری، اعضای شورای اسلامی شهر ورزنه، مدیریت سایت گردشگری واحه و فرمانداری شهرستان اصفهان برگزار می گردد.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.