سرویس: سیاسی ۱۵:۰۰ - دوشنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

فرمانده سپاه صاحب‌الزمان (عج) استان اصفهان:

آمریکا برای رسیدن به اهداف خود در صدد از میان برداشتن سپاه است/ سپاه زیر چتر ولایت به دنبال خدمتگزاری به مردم و پاسداری از انقلاب

فرمانده سپاه صاحب‌الزمان (عج) استان اصفهان گفت: شأن سپاه خیلی بالاتر از آن است که در زیر چتر احزاب سیاسی قرار بگیرد، سپاه زیر چتر ولایت به دنبال خدمتگزاری به مردم و پاسداری از انقلاب است.

به گزارش اصفهان شرق، سردار غلامرضا سلیمانی به مناسبت سالروز تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جمع کارکنان سپاه صاحب‌الزمان(عج) استان اصفهان اظهار کرد: در چنین روزی با توجه به شرایطی که بعد از 22 بهمن در کشور حادث شده بود تعدادی از فرماندهان به محضر حضرت امام راحل شرف یاب شدند و وضعیت نیرو‌های مردمی که به صورت خود جوش گرد آمده بودند را گزارش دادند، همان روز حضرت امام فرمان تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در سراسر کشور صادر فرمودند.

وی افزود: تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مبتنی بر سوابق نظامی و مسلحانه قبل از انقلاب نیست یعنی سازمان‌هایی که قبل از انقلاب با رژیم طاغوت مبارزه مسلحانه داشتند هیچ کدام نقشی در تأسیس سپاه پاسداران نداشتند و از آنجایی که امام راحل با جنگ مسلحانه در کشور حتی علیه رژیم طاغوت مخالف بودند سپاه بر بستر مبارزه مسلحانه قبل از انقلاب شکل نگرفت.

فرمانده سپاه صاحب‌الزمان (عج) استان اصفهان افزود: شاید نخستین اتفاقی که می‌توان به عنوان ریشه تأسیس سپاه در ابتدای انقلاب از آن یاد کرد زمانی بود که حضرت امام(ره) می‌خواستند از تبعید به کشور بازگردند و شورای انقلاب به محوریت شهیدان مطهری و بهشتی به دنبال سازماندهی یک نیروی مسلح برای محافظت از امام(ره)  بودند.

وی از تشکیل سپاه بر مبنای فرهنگ عاشورایی و علوی یاد کرد و گفت: این تدبیر امام راحل بود که با توجه به عظمت انقلاب اسلامی، ضرورت داشت با وجود ارتش که وظیفه حفظ و حراست از مرزها را برعهده دارد یک نیروی متولد شده از بطن انقلاب، حفظ و حراست از انقلاب و دستاوردهای آن را بر عهده بگیرد.

سلیمانی خاطرنشان کرد: این فرمان زمانی بود که توطئه‌های تجزیه طلبانه‌ و کودتاهای ابتدای انقلاب مثل توطئه‌های خلق عرب، خلق کرد، ترکمن، بلوچ، چریک‌های فدایی و کودتایی مثل نوژه که آمریکایی‌ها پشت آن‌ها بودند هنوز شکل نگرفته بود و بعد آن بود که حکمت این تدبیر حضرت امام(ره) مبنی بر نیاز انقلاب به یک نیروی قوی و همه جانبه نگر برای حراست از خود مشخص شد.

وی ادامه داد: سپاه توانست با تقدیم هزاران شهید از داوطلبان مردمی که با انگیزه‌های علوی و عاشورایی به این نهاد مقدس پیوسته بودند در انجام این مأموریت خوش بدرخشد؛ نخستین گروه از پاسداران برای دفع توطئه گنبد و کردستان بعد از فرمان امام راحل از همین اصفهان اعزام شدند.

فرمانده سپاه صاحب‌الزمان(عج) استان اصفهان بیان کرد: در دفاع مقدس سپاه توانست مکتب دفاعی انقلاب اسلامی را خلق کند؛ مکتبی دفاعی‌ که برآمده از مکتب عاشورایی و علوی است نه راهبردهای نظامی تدریس شده در دانشکده‌های نظامی دنیا و این مکتب پاسخ‌گوی اشکال مختلف جنگ‌های دنیا از جنگ‌های نامنظم گرفته تا جنگ‌های شهری و … است.

وی تأکید کرد: این نیاز به اطلاع‌رسانی دارد که مردم عزیز کشورمان بدانند که سپاه با یک کارنامه درخشان زیر نظر راهبردهای مقام معظم رهبری آمادگی دفاع از انقلاب و اسلام را در همه صحنه‌های بیرونی و داخلی کشور دارد.

سلیمانی مهم‌ترین دستاورد انقلاب اسلامی را در داخل کشور نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دانست و تصریح کرد: سپاه نمی‌تواند پاسدار انقلاب اسلامی باشد اما از نظام جمهوری اسلامی دفاع نکند این بی معنی است، سپاه پاسدار انقلاب باشد اما وقتی عده‌ای در داخل کشور به دنبال تضعیف نظام اسلامی هستند مقابل آن‌ها ایستادگی نکند.

وی اظهار کرد: قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء سپاه هم بر اساس همین اصل تشکیل شد و این امکانات را آورد و در خدمت پروژه‌هایی که دولت سفارش می‌دهد، قرار داده است.

فرمانده سپاه صاحب‌الزمان(عج) استان اصفهان گفت: در یک برهه از زمان در وزارت نفت قانون این بود که در پروژه‌های نفتی باید با شرکت‌های خارجی قرارداد بست و پس‌از آن یک شرکت ایرانی شریک آن شود، وقتی قرارداد پارس جنوبی با کره‌ای‌ها بسته شد آن‌ها تحت فشار کشورهای غربی پروژه را رها کردند و آن وقت بود که قرارگاه خاتم‌الانبیاء آمد و پروژه را به ‌دست گرفت.

وی افزود: اگر ما بعد از اینکه خارجی‌ها پروژه را رها کردند دست روی دست می‌گذاشتیم، قطری‌ها همان طور که بزرگ‌ترین مخزن گازی دنیا را غارت کردند همچنان به غارت خود ادامه می‌دادند بعد از ورود قرارگاه بود که پیمانکاران دیگر وارد عرصه شدند و به خود باوری رسیدند و این افتتاح‌های مختلف پارس جنوبی حاصل تفکر انقلابی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء است.

سلیمانی خاطرنشان کرد: این تصور که کارکنان قرارگاه همه پاسدار هستند یک تصور غلطی است بلکه کارکنان آن همین مهندسان فارغ‌التحصیل جویای کار در کشور هستند که تحت مدیریت جهادی قرارگاه قرار می‌گیرند و مخالفت با این حرکت انقلابی مخالفت با پیشرفت و تحقق منافع ملی است.

وی تأکید کرد: قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء شرکتی شخصی نیست و درآمد آن وارد خزانه و صرف محرومیت زدایی در بخش‌های مختلف می‌شود، بسیاری از پروژه‌های محرومیت زدایی در سراسر کشور حاصل درآمدهای قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء است.

فرمانده سپاه صاحب‌الزمان (عج) استان اصفهان خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری بارها به دولت توصیه کردند که از توان بسیج در تحقق اقتصاد مقاومتی و تقویت بنیه‌های اقتصادی استفاده کنند که سپاه در حال تلاش برای محرومیت زدایی است.

فرمانده سپاه صاحب‌الزمان(عج) استان اصفهان گفت: قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء امروز در منطقه قلعه گنج کرمان با استفاده از مهندسان و کارشناسان متخصص چاه‌ها را بازسازی، EC آب را کاهش و زمین‌ها را تقسیم بندی کرده و در اختیار کشاورزان قرار دادند.

وی تأکید کرد: ما باید بدانیم در هر عرصه‌ای که انقلاب نیاز داشته باشد وظیفه ذاتی سپاه است که وارد آن بشود، تکلیف سپاه این است.

سلیمانی اظهار داشت: آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها می‌گویند ما برای اینکه به اهداف خودمان در منطقه غرب آسیا برسیم باید سپاه را از میان برداریم، این سخن کسانی است که بیش از 38 درصد از ثروت جهان و بیش از 50 درصد از قدرت نظامی جهان را در اختیار دارند و این نشان از عظمت انقلاب اسلامی و سپاه دارد.

وی عامل موفقیت سپاه را از مردم بودن، در میان مردم بودن و آشنا بودن با درد مردم دانست و تصریح کرد: سپاه مخالف با تبعیض و فساد اقتصادی است به همین خاطر به عنوان ضابط قضایی، کشف پرونده‌های بزرگ فساد اقتصادی را جزو مسئولیت‌های خودش می‌داند.

فرمانده سپاه صاحب‌الزمان (عج) استان اصفهان با بیان اینکه سپاه به دنبال محرومیت‌زدایی است، گفت: این محرومیت‌هایی که در کشور به وجود آمده به این علت است که یک عده با نام جمهوری اسلامی و به دروغ دستورالعمل‌های بانک جهانی را با عنوان الگوهای توسعه در کشور اجرا کردند.

وی هشدار داد: این تفکری است که بعد از جنگ، اقتصاد ما در اختیارش بوده است و ما الآن نیاز داریم که مکتب اقتصادی اسلام را تدوین کنیم.

سلیمانی در پایان خاطرنشان کرد: شأن سپاه خیلی بالاتر از آن است که در زیر چتر احزاب سیاسی قرار بگیرد، سپاه زیر چتر ولایت به دنبال خدمتگزاری به مردم و پاسداری از انقلاب است.

انتهای پیام/فارس

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.