سرویس: اجتماعی 15:10 - سه شنبه 22 فروردین 1396

محمدی مطرح کرد؛

در خصوص مسایل اجرایی حج امسال نگرانی وجود ندارد/ تشکیل کمیته‌ای در عربستان برای پیگیری فاجعه منا

سرپرست سازمان حج و زیارت گفت: با توجه به مذاکرات انجام شده در خصوص مسایل اجرایی حج پیش روی زائران نگرانی وجود ندارد.

به گزارش اصفهان شرق، حجت الاسلام و المسلمين قاضی عسكر نماينده ولی فقيه در امور حج و زيارت در نشست امروز شورای برنامه ريزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری اظهار داشت: کارها و برنامه های مورد نظر حج 96 به خوبی پیش می رود و مشکل خاصی وجود ندارد.

حجت الاسلام والمسلمين قاضی عسكر سفر اخیر سرپرست سازمان حج و زیارت و هیئت‌های کارشناسی به عربستان برای پیگیری مفاد تفاهم نامه حج را مفید دانست و افزود: با توجه به مذاکرات صورت گرفته مسیر برای تحقق اهداف مورد نظر در حوزه حج  فراهم و شرایط مساعدی ایجاد شده است و در خصوص مسایل اجرایی حج پیش روی زائران نگرانی وجود ندارد.
در ادامه این جلسه حمید محمدی سرپرست سازمان حج و زیارت به تفصیل محورهای مذاکرات خود با وزیر حج عربستان را بیان و تاکید کرد: در این گفتگوها مسایل اجرایی و توافقات صورت گرفته در تفاهم نامه حج مطرح و به صورت دقیق بررسی شد و کارها و برنامه ها در حوزه های مختلف  در فضایی مناسب در حال پیگیری است.
وی فاجعه منا را از محورهای مهم مورد توجه در این مذاکرات ذکر کرد و افزود: وزیر حج عربستان نیز با حساسیت روند کار در کمیته تشکیل شده برای بررسی ابعاد مختلف این فاجعه را دنبال می کند و جمهوری اسلامی ایران هم نظرات خود درباره فاجعه منا را به طرف مقابل ارایه کرده است و کار با جدیت دنبال می شود.
سرپرست سازمان حج و زیارت ادامه داد:  طرف سعودی برای صدور ویزا جهت اعزام تیم های کارشناسی بخش های مختلف آمادگی دارد و در مذاکرات تصریح شد در صورتی که مشکلات اجرایی را در حج امسال شاهد نباشیم، راه اندازی سفر عمره نیز مورد توجه قرار خواهد گرفت.
در ادامه این جلسه نحوه اطلاع رسانی، میزان اسکان حجاج ایرانی در مدینه قبل و بعد با توجه به امکانات موجود در دو شهر مدینه و مکه، اسکان زائران در عرفات و منا، نقل و انتقال حجاج توسط شرکت های هواپیمایی داخلی و سعودی و نحوه واگذاری فیش های حج و عمره اولویت دار بررسی شد و نماینده ولی فقیه لزوم افزایش اطلاع رسانی به مخاطبان حوزه حج در امور مختلف فرهنگی و اجرایی را یادآور شد.
انتهای پیام/خبرنگاران جوان

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.