سرویس: اقتصادی ۱۵:۰۶ - دوشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۶

نایب رئیس اتاق بازرگانی اصفهان مطرح کرد

ارائه آموزش‌های کاربردی توسط اتاق بازرگانی در سال 96/رکود، مشکل اصلی جامعه صنعت و تولید

نایب رئیس اتاق بازرگانی اصفهان گفت: برای سال جاری، افزایش آموزش‌های تخصصی در دستور کار اتاق است، در همین راستا مرکز آموزش اتاق بازرگانی به فعالیت خواهد پرداخت.

به گزارش اصفهان شرق، مصطفی رناسی اظهار کرد: اتاق بازرگانی برای سال 96 برنامه‌هایی دارد که امید است با همکاری تمامی فعالان اقتصادی اجرایی ‌شوند.

وی ادامه داد: برای سال جاری، افزایش آموزش‌های تخصصی در دستور کار اتاق است، در همین راستا مرکز آموزش اتاق بازرگانی به فعالیت خواهد پرداخت و باید توجه داشت که مدرک‌گرایی به هیچ عنوان در این بخش مورد توجه نیست.

نایب رئیس اتاق بازرگانی اصفهان افزود: تلاش بر این است که با ارائه آموزش‌های مناسب، در راستای رفع نیاز بنگاه‌های اقتصادی، بازاریابی بین‌الملل، ایجاد ارتباط بیشتر میان علم و صنعت و گسترش اشتغال حرکت کنیم.

وی در خصوص مشکلات اقتصادی موجود بر سر راه فعالان اقتصادی استان نیز گفت: با فعالیت‌های شکل گرفته توسط ستاد تسهیل، مشکلات تا حدودی برطرف شد اما همچنان مسائل زیادی وجود دارد که مانع انجام فعالیت‌های اقتصادی می‌شود.

رناسی، رکود موجود در فضای اقتصادی استان را یکی از مشکلات اصلی جامعه صنعت و تولید برشمرد و اضافه کرد: از طرفی میزان واردات زیاد است و نیاز است واردات مدیریت شود و حمایت بیشتری از تولید کنندگان داخلی صورت پذیرد.

وی در ادامه خواستار تک نرخی شدن ارز شد و عنوان کرد: با به‌روز کردن ماشین‌آلات، افزایش بهره‌وری و توسعه صادرات می‌توان کمک بیشتری به بهبود اوضاع صنعت و تولید استان داشت.

نایب رئیس اتاق بازرگانی اصفهان مشکلات مالیاتی و مسائل بانکی را از مهم‌ترین معضلات استان برشمرد و اضافه کرد: در صورت اصلاح این دو مقوله، بسیاری از مشکلات برطرف می‌شود و فعالان اقتصادی با آسودگی بیشتری به فعالیت خواهند پرداخت.

وی ادامه داد: مسئولان استان و به خصوص استاندار محترم همواره پیگیر مشکلات جامعه صنعت و تولید استان بوده‌اند و امید است در سال جدید نیز شاهد توجه بیشتر به تولید و اشتغال در سطح استان باشیم و تلاشی مضاعف برای حل مسائل شکل گیرد.

انتهای پیام/فارس

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.