سرویس: اقتصادی ۱۵:۱۰ - جمعه ۱۱ فروردین ۱۳۹۶

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری اصفهان خبر داد

هزینه 4 میلیاردی شهرداری اصفهان برای زیباسازی شهر در سال 95

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری اصفهان گفت: این سازمان برای پروژه‌هایی که برای سال 95 و نوروز 96 در شهر اصفهان انجام گرفت، حدود 4 میلیارد تومان هزینه کرده است.

به گزارش اصفهان شرق، مهدی بقایی در خصوص پروژه‌های زیباسازی شهر اصفهان اظهار کرد: سازمان زیباسازی شهرداری اصفهان در بحث نمادهای حجمی فعالیت‌های خوبی را دارد.

وی با بیان اینکه نورپردازی و هنر شهری از دیگر فعالیت‌های سازمان زیباسازی است، افزود: سازمان زیباسازی شهرداری اصفهان حدود 9 پروژه نورپردازی را در اصفهان در سال 95 اجرا کرد که از جمله آن‌ها می‌توان به نورپردازی به روی درختان در برخی از خیابان‌های اصفهان اشاره کرد.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری اصفهان تصریح کرد: دیوارنگاری بخش دیگری از فعالیت‌های این سازمان است که به دو دسته دیواره نگاره‌های ساختمان‌های مرتفع و دیوارنگاره‌های دیوار کوتاه مانند حاشیه پیاده‌رو تقسیم می‌شوند.

وی تأکید کرد: هم‌چنین فعالیت دیگر سازمان زیباسازی طاقچه‌های مجازی است که این طاقچه‌ها معمولاً به روی فلزات انجام می‌شوند و در سال 95 با دو موضوع معرفی شهدای اقشار مختلف و معرفی صنایع‌دستی اصفهان این فعالیت انجام و حدود 20 عدد از این دسته پروژه برای نوروز 96 در شهر اصفهان اجرا شد.

بقایی با بیان اینکه حدود 13 نماد حجمی در شهر اصفهان ویژه نوروز از طرف سازمان زیباسازی شهرداری اصفهان در شهر کار شده است، ادامه داد: نماد مبل در منطقه رهنان اصفهان، نماد فرهنگ ایثار و شهادت، نماد گردشگر در ترمینال صفه از جمله نمادهای حجمی سازمان زیباسازی شهرداری اصفهان است که در این شهر کار کرده است.

وی اضافه کرد: هم‌چنین چند نماد حجمی دیگر برای میدان استقلال اصفهان در نظر گرفته شده که پس از به پایان رسیدن مراحل عمرانی این ابرپروژه در آن میدان نصب خواهند شد.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری اصفهان خاطرنشان کرد: نمادهای اسطرلاب و انرژی هسته‌ای از جمله نمادهای حجمی هستند که سازمان زیباسازی شهرداری اصفهان در میدان استقلال این شهر نصب خواهد کرد.

وی با بیان اینکه بیش از 200 الی 300 پروژه زیباسازی در سال 95 در شهر اصفهان انجام شده است، ادامه داد: به طور کلی با توجه به بحث اقتصاد مقاومتی و محدود بودن بودجه سازمان، برای پروژه‌هایی که برای سال 95 و نوروز 96 در شهر اصفهان انجام شد، حدود 4 میلیارد تومان هزینه شده است.

بقایی در رابطه با پروژه‌های اخیر سازمان زیباسازی شهرداری اصفهان در بحث نورپردازی گفت: پروژه‌هایی در رابطه با نورپردازی در شهر اصفهان در حال اجرا هستند که از جمله آن‌ها می‌توان به نورپردازی در خیابان بیدآبادی، نورپردازی و تکمیل نور زیرگذر میدان امام علی (ع) و راه‌اندازی تونل نوری در خیابان شهید بهشتی نژاد مجاور استانداری اصفهان اشاره کرد.

وی در پایان افزود: هم‌چنین پروژه نورپردازی‌های ساختمان اداری منطقه 4 شهرداری اصفهان، پل چمران در منطقه 8 شهرداری، زیرگذر پل شهیدان مفتح و اقارب پرست و انجام دو پروژه نورپردازی در زیرگذرهای 22 بهمن و هشت‌بهشت از دیگر پروژه‌های نورپردازی سازمان زیباسازی شهرداری اصفهان هستند.

انتهای پیام/فارس

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.