اصفهان شرق

سه برنامه برای شکوفایی مجدد ذوب آهن اصفهان

کدخبر: 129738
۱۳۹۶/۰۱/۰۸ در ساعت ۱۰:۳۶

به گزارش اصفهان شرق، احمد صادقی با اشاره به عدم وجود تقاضای چشمگیر در بازار داخلی محصولات فولادی گفت: با توجه به شرایط اقتصادی داخلی ، عمده محصولات ذوب آهن از دی ماه صادر می شود و در این میان طی سال گذشته حدود 700 هزار تن محصول صادر شده است.

وی ادامه داد: جهت برون رفت از تنگناهای مالی و اقتصادی شرکت، سه برنامه در سه مرحله مد نظر است. مرحله اول اقدامات گسترده جهت بهبود مدیریت در راستای کاهش قیمت تمام شده متمرکز بوده که تاکنون بسیار خوب انجام شده است. هر چند وقوع اتفاقاتی همچون افزایش زیاد قیمت زغال سنگ و رکود بازار که در کنترل این شرکت نبود، مانع از مثبت شدن بیلان اقتصادی ذوب آهن شد اما باز هم زیان شرکت به صورت چشمگیری کاهش یافت.

مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان افزود: قیمت تمام شده ذوب آهن کاهش قابل توجهی یافته به گونه ای که در بازارهای جهانی با محصولات چین نیز که از حمایت کامل دولت برخوردار است، از نظر قیمت قابلیت رقابت دارد و به لحاظ کیفیت نیز از شرایط بسیار بهتری برخوردار است.

وی ادامه داد: برنامه دوم شرکت در سال 96 با تمرکز بر فعالیت های تکنولوژیکی، کاهش مصرف، دستیابی به استانداردهای بین المللی و تولید محصولات با ارزش افزوده بالاتر که قابلیت بیشتری جهت صادرات دارد،‌ انجام می شود. برنامه سوم نیز مبتنی بر اصلاح ساختار مالی است.

صادقی در خصوص تاثیر برجام بر فعالیت های ذوب آهن گفت:‌ ثمرات برجام به خوبی در این شرکت مشخص است و شرایط کنونی را نمی توان با دوران تحریم مقایسه کرد. به طورریکه در دوران تحریم، صادرات به اروپا امکان پذیر نبود و خریدهای خارجی به ویژه زغال سنگ با واسطه انجام می شد.

وی پیش بینی کرد وضعیت اقتصاد کشور در نیمه دوم سال 96 با رونق همراه شود.

انتهای پیام/خبرنگاران جوان