سرویس: اخبار شهرستان 16:20 - جمعه 04 فروردین 1396

امام جمعه موقت شهر ورزنه:

اقتصاد اسلامی با تولید بومی و ملی تحقق خواهد یافت

حجت الاسلام علیزاده گفت: اقتصاد اسلامی با تولید بومی و ملی تحقق خواهد یافت، باید تولید به اندازه تمام توان و استعداد ما باشد چرا که کشور ما بسیار پرتوان و با استعداد بالایی بوده، این همه نیروی جوان آماده به کار که باید مسئولان برنامه ریزی دقیق کنند و مردم هم همراهی کنند.

به گزارش اصفهان شرق، امام جمعه موقت ورزنه امروز در جمع نمازگزاران با تبریک فرا رسیدن سال نو به دعای 44 صحیفه سجادیه اشاره و اظهار کرد: امام سجاد(ع) به خداوند عرض می کند خدایا به ما توفیق بده تا با فامیل خود صله رحم کنیم که بهترین صله رحم انفاق است که انسان از بهترین اموالش در راه خدا انفاق کند.

حجت الاسلام علیزاده ادامه داد: همسایه دار خوبی باشید و همسایه ها را فراموش نکنید، خدایا توفیق عنایت کن تا مال خود را از تبعات بدحفظ کنیم که پاک باشد، توفیق بده تا با خارج نمودن زکات های واجب و مستحب مال خود را پاکیزه گردانیم.

وی به ایام ولادت حضرت زهرا(س) اشاره و افزود:حضرت فاطمه زهرا(س) بانوی بزرگواری است که بهترین الگو برای ماست که امام زمان(عج) می فرماید الگوی من مادرم حضرت فاطمه است، باید در ارتباط با شخصیت این بانوی بزرگوار مطالعه کنیم که یکی از برجستگی های زندگی این بانوی بزرگ اسلام ازدواج ساده ایشان است که حتی در شب عروسی لباس عروسی خود را بخشید که متأسفانه یکی از مشکلات امروز جامعه و مردم همین مسئله ازدواج به خاطر تجملات و دیگر مسائل غیر ضروری آن است.

خطیب موقت ورزنه به 12 فروردین ماه روز جمهوری اسلامی اشاره و تصریح کرد: جمهوری اسلامی یک نعمت بسیار بزرگی است که خداوند به ما عنایت فرموده است که خیلی از بزرگان ما می گویند که نمی توانیم شکر نفس کشیدن در این جمهوری اسلامی را به جا بیاوریم؛ چرا که این جمهوری اسلامی بر سه پایه بسیار محکم استوار و برپاست که مهم ترین رکن آن اسلام است که هرجا به اسلام عمل کردیم موفق و پیروز بوده ایم و هرگاه عمل نکردیم زیان دیده ایم.

حجت الاسلام علیزاده در ادامه افزود: دومین رکن مردم هستند که بدون مردم هیچ توفیقی حاصل نخواهد شد و این مردم هستند که نظام الهی را با تمام مشکلات حفظ کرده اند و سومین رکن ولایت فقیه است که ولی فقیه یک مجتهد پاک، مدیر و مدبر است که مردم را به اسلام پیوند می دهد و هم نگهبان اسلام و هم نگهبان مردم است، تا این نعمت الهی را داریم دشمنان اسلام تمام نقشه هایشان نقش بر آب خواهد شد.

وی به سال اقتصاد، تولید و اشتغال اشاره و بیان کرد: اقتصاد اسلامی با تولید بومی و ملی تحقق خواهد یافت، باید تولید به اندازه تمام توان و استعداد ما باشد چرا که کشور ما بسیار پرتوان و با استعداد بالایی بوده، این همه نیروی جوان آماده به کار که باید مسئولان برنامه ریزی دقیق کنند و مردم هم همراهی کنند.

امام جمعه موقت ورزنه خاطر نشان کرد: باید توزیع هم از نظر اسلام به صورت عادلانه باشد؛ توزیع عادلانه این نیست که به صورت مساوی باشد باید هر چیزی سر جای خودش قرار بگیرد و توقع ما از مسئولان این است که تولیدات باید سرجای خود باشد و مصرف هم به دور از تجمل و اسراف باشد که اگر اسراف و تجمل حذف شود اقتصاد کامل و سالمی خواهد شد.

حجت الاسلام علیزاده به انتخابات پیش رو اشاره و افزود: انتخابات رکن نظام است که مردم با حضور خود پای صندوق های رأی انتخابات را مثل همیشه پر شور برگزار خواهند کرد، اگر وظیفه ما انتخاب افرادی متدین، انقلابی و کار آمد است که  به این سه ویژه گی بسیار سفارش شده است باید افرادی این گونه در صحنه حاضر شوند که این مسئله برای خیلی ها وظیفه ایجاد می کند.

وی تصریح کرد: اشخاص انقلابی و کارآمد به گوشه و کنار نروند و تماشا کنند، باید خود را در معرض رأی مردم قرار دهند تا مردم بتوانند انتخاب کنند، همه هم در این انتخابات شرکت کنید که حافظ میراث شهدا بوده و حضور در انتخابات در این نظام عبادت است، توجه کنیم به کسی که رأی می دهیم بتوانیم فردای قیامت در محضر خداوند متعال جواب گو باشیم.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.