سرویس: اخبار شهرستان ۰۷:۳۷ - پنجشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۵

امام جمعه اصفهان در سوگواره یاس نبوی حسن آباد:

امنیت کشور مدیون فداکاری ها و شجاعت رزمندگان و شهداست/ جوانان مراقب کانال های مخرب و ضد انقلاب باشند

نماینده ولی فقیه در اصفهان با اشاره به امنیت موجود در کشور افزود: امنیتی که در کشور وجود دارد مدیون فداکاری ها و شجاعت رزمندگان و شهداست و اگر امروز دشمنان ما جرات حمله و جنگ فیزیکی را ندارند چون در هشت سال دفاع مقدس این شجاعت ها و فداکاری ها را دیده اند.

به گزارش اصفهان شرق، به مناسبت شب شهادت فاطمه زهرا(س) سوگواره یاس نبوی با حضور امام جمعه اصفهان، مدیر کل اداره اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، روحانیون، بخشدار جرقویه سفلی و علیا و بن رود، شهردار شهر و شهر نیک آباد و مردم ولایت مدار شهر حسن آباد در مسجد امام خمینی شهر بعد از نماز مغرب و عشاء با شکوه فراوان برگزار شد.

در ابتدا حجه السلام شیخ رضا صادقی مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان ضمن تسلیت شهادت فاطمه زهرا(س) از ویژگی های منطقه سخنانی بیان کرد.

در ادامه امام جمعه اصفهان با تسلیت شهادت دخت نبی اسلام  و تقدیر و تشکر از مسئولین و مردم شهر حسن آباد و حضور همیشگی در صحنه ها با اشاره به نقش رهبری در استمرار حکومت اسلامی گفت: خداوند متعال نسبت به هیج مسئله ای بر انسان منت نگذاشته است به حز دو موضوع یکی هدایت و دیگری رهبری که در قرآن به این موضوع اشاره شده است.

آیت الله طباطبایی نژاد ادامه داد: اگر انسان به رهبری و هدایت توجه نکند تمام نعمت ها به نقمت تبدیل خواهد شد، پس همه امکاناتی که خداوند در اختیار ما قرار داده است وسیله ای بیش نیست که اگر به طور صحیح هدایت و رهبری شود به نعمت تبدیل می گردد و باید خدا را شاکر باشیم که امروزه نعمت رهبری و ولایت را به ما عطا کرده است و وجود رهبری مقتدر باعث شده است تا دشمنان طمع حمله به ایران را نداشته باشند.

وی با اشاره به جنگ های متمادی در افغانستان و دیگر کشور ها گفت: جنگ در افغانستان از قبل از انقلاب ما شروع شده و هنوز هم ادامه دارد و یکی از علل آن نبود رهبری واحد در کشورشان است.

نماینده ولی فقیه در اصفهان با اشاره به امنیت موجود در کشور افزود: امنیتی که در کشور وجود دارد مدیون فداکاری ها و شجاعت رزمندگان و شهداست و اگر امروز دشمنان ما جرات حمله و جنگ فیزیکی را ندارند چون در هشت سال دفاع مقدس این شجاعت ها و فداکاری ها را دیده و در اذهان خود دارند و از آن عبرت گرفتند و این که هر روز می گویند گزینه ها روی میز است همه پوچ است.

آیت الله طباطبایی نژاد در ادامه تأکید کرد: با این وجود دشمنان ما اگر چه در جنگ فیزیکی جرات ندارند ولی از راه های فرهنگی وارد شده اند و شما جوانان و نوجوانان باید مواظب فضای های مجازی و کانال های مخرب و ضد انقلاب باشید.

نماینده ولی فقیه در اصفهان در ادامه گفت: انقلاب اسلامی ما بر سه محور استوار است یکی از این محورها قانون اساسی بوده که در حضور علما و دانشمندان اعلم تدوین شده است و به دست اعلم ترین آن ها یعنی امام خمینی (ره) داده شد و بعد از ایشان نیز سکاندار آن مقام معظم رهبری هستند که همه باید به آن احترام بگذارند و یکی از اصل های آن این است که اگر قانونی تصویب شود که با اسلام مغایرت داشته باشد باید لغو شود.

وی تصریح کرد: دومین محور ولایت فقیه و رهبری که جزء اسلام است و جزء عقل بوده و عقل حکم می کند که ولایت فقیه باید بر جامعه حکومت کند و این ولایت باید علم به اسلام و عادل و شجاع و مدیر و مدبر باشد، و سومین محور کفر ستیزی و ایستادگی در برابر دشمنان که جزء اصول قرآن است.

انتهای پیام/

 

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.