اصفهان شرق

تشکیل هیات‌های نظارت در بیش از 70 درصد از شهرستان‌های کشور

کدخبر: 126684
۱۳۹۵/۱۲/۰۳ در ساعت ۱۷:۰۰

به گزارش اصفهان شرق، حسین بحیرایی با اشاره به صدور 90 درصد از احکام دبیران اجرایی هیات‌های عالی استان افزود: پس از صدور احکام اعضای شورای عالی نظارت بر استان‌ها متشکل از نمایندگان هر استان توسط رئیس هیات مرکزی، روند صدور احکام دبیران اجرایی با معرفی رئیس هیات هر استان آغاز شد و هم‌اکنون فقط برای سه استان تهران، فارس و قزوین در انتظار معرفی افراد صلاحیت‌دار برای صدور احکام دبیران اجرایی هستیم.

بحیرایی همچنین از تشکیل و راه‌اندزای 65 درصد از هیات‌های نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی کشور در شهرستان‌ها خبر داد و گفت: از میان 31 استان احکام اعضای ناظر بر انتخابات شوراها در شهرستان‌های استان‌های بوشهر، تهران، چهارمحال و بختیاری، خراسان رضوی، خراسان شمالی، خوزستان، زنجان، سیستان و بلوچستان، فارس، کردستان، کرمان، کرمانشاه و لرستان هنوز صادر نشده که با پیگیری‌هایی که در حال انجام است ظرف چند روز آینده همه این احکام صادر خواهد شد.

دبیر اجرایی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی کشور ادامه داد: پس از تکمیل اعضای هیات‌های استان و شهرستان طی چند روز آینده، آموزش اعضای هیات و ناظران مهم‌ترین اولویت بعدی ما خواهد بود. طبق زمانبندی، پیش از این جزوات آموزشی را تهیه کرده‌ایم که ضمن آموزش‌ در استان‌ها و شهرستان‌ها، این جزوات در اختیار آن‌ها قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/ خبرنگاران جوان