سرویس: اجتماعی » اعتیاد 15:09 - سه شنبه 03 اسفند 1395

معاون پیشگیری سازمان بهزیستی استان اصفهان تاکید کرد:

2 درصد جمعیت استان اصفهان درگیر بلای خانمانسوز اعتیاد

معاون پیشگیری سازمان بهزیستی استان اصفهان اعلام کرد: علیرغم اینکه نرخ شیوع اعتیاد در استان اصفهان از نرخ کشوری پایین تر است، اما 2 درصد جمعیت این استان درگیر بلای خانمانسوز اعتیاد هستند.

به گزارش اصفهان شرق، مجتبی ناجی  معاون پیشگیری سازمان بهزیستی استان اصفهان افزود: اعتیاد، مشکلات اقتصادی و موضوعات اخلاقی مهمترین دلایل افزایش آمار طلاق در استان اصفهان است.
وی تصریح کرد: اعتیاد سیر پیش رونده ای دارد و فردی که وارد این چرخه می شود به سختی می تواند خود را از آن خارج کند.
معاون پیشگیری سازمان بهزیستی استان اصفهان تاکید کرد: با توجه به اینکه درمان اعتیاد پروسه ای سخت و دشوار است، بنابراین باید بیشتر به موارد پیشگیرانه توجه شود.
وی با اشاره به اینکه خانواده ها باید در صورت بروز علایمی همچون اضطراب، افسردگی، سراسیمه بودن، بی سباطی عاطفی و هیجانی در فرزندان خود احساس نگرانی کنند، ادامه داد: خانواده ها باید بدانند هنگامی متوجه اعتیاد در فرزند خود می شوند که مدت ها از اعتیاد او گذشته است و اهمیت این موضوع آنجاست که ممکن است والدین علایم آغازین چرخه اعتیاد در فرزندان خود را متوجه نشده و دچار غفلت شوند.
ناجی خاطرنشان کرد: معاونت پیشگیری سازمان بهزیستی استان اصفهان کارگاهها و دوره های آموزشی پیشگیری از اعتیاد و دوره های آموزشی در قالب جزوات و بروشورها را در اختیار افراد قرار می دهد و به آن دسته افرادی که دچار عارضه اعتیاد شده اند نیز خدمات سرپایی و اقامت ارایه می کند تا این افراد به سمت متادون درمانی یا کمپ های ترک اعتیاد و سم زدایی هدایت شوند و پس از دوره درمانی به زندگی بازگردند.

انتهای پیام/ایمنا

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.