سرویس: دین و اندیشه ۱۸:۰۰ - شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵

رئیس کانون‌های فرهنگی هنری مساجد اصفهان:

کتابخانه‌های مساجد اصفهان از حمایت انجمن کتابخانه‌های عمومی بهره‌مند می‌شوند‌

رئیس کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان اصفهان گفت: بر‌اساس مصوبه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان که به ریاست استاندار تشکیل شد، کتابخانه‌های مساجد استان اصفهان که استانداردهای لازم را دارا باشند، از حمایت‌های این انجمن بهره‌مند می شوند.

به گزارش اصفهان شرق، حجت‌الاسلام رمضانعلی معتمدی با بیان اینکه در حال حاضر یک هزار و 234 کتابخانه در مساجد استان اصفهان فعالیت می‌کنند، اظهار داشت: از این میزان تعداد 510 باب کتابخانه مسجدی ساماندهی و مجوز فعالیت آنها نیز صادر شده است.

وی بیان کرد: در قدم نخست، تعداد 53 باب کتابخانه مسجدی که برای استفاده از حمایت‌های انجمن کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان معرفی می‌شوند.

رئیس کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان اصفهان تصریح کرد: آموزش کتابداران مساجد، تجهیز کتابخانه‌ها به میز، صندلی، قفسه و نرم‌افزار مِهر مساجد و پرداخت سرانه فعالیت از اقدامات دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان اصفهان به کتابخانه‌های مساجد است.

وی گفت: مجوزهای صادر شده برای کتابخانه‌های مساجد، کتابخانه‌ها را به 6 سطح متفاوت از کتابخانه ویژه تا کتابخانه‌های درجه 5 تقسیم می‌کند و برای مدت 2 سال اعتبار دارد.

معتمدی خاطرنشان کرد: این مجوزها قابلیت ارتقای درجه کتابخانه‌ها را دارا است.

 یک هزار و 68 کتابخانه مخزن‌دار، 166 کتابخانه باز(مستقر در شبستان مساجد) همراه با یک هزار 266 کتابدار در کتابخانه‌های کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان اصفهان فعالیت می‌کنند. در دسترس بودن، مردمی بودن، پراکندگی در مناطق شهری و روستایی دور‌افتاده و عدم وابستگی به حمایت دولت از خصوصیات بارز کتابخانه‌های مساجد است.

انتهای پیام/تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.