سرویس: اقتصادی » کشاورزی و دامپروری ۱۱:۴۱ - چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵

در صورت عدم برداشت در بالادست

آب زاینده‌رود به تمام کشاورزان شرق اصفهان می‌رسد

رئیس هیأت مدیره صنف کشاورزان شهرستان اصفهان گفت: اگر همه آب جاری شده برای شرق شهرستان اصفهان اختصاص داده شود و در بالادست برداشت صورت نگیرد، آب به 30 درصد از کل زمین‌های کشاورزی شرق اصفهان می‌رسد.

به گزارش اصفهان شرق، حسن محسنی امروز با اشاره به بازگشایی آب زاینده‌رود در هفته آینده، اظهار کرد: می‌دانیم آب به اندازه‌ای نیست که کشاورزان همه کشت خود را انجام دهند.

وی با بیان این که نسبت به سال‌های قبل آب کمتری در اختیار کشاورزان قرار می‌گیرد، افزود: با توجه به شرایط موجود و تشدید خشکسالی همین میزان آب هم غنیمت است.

رئیس هیأت مدیره صنف کشاورزان شهرستان اصفهان با اشاره به زمان‌بندی کاشت محصول گفت: از اول آبان تا 20 آذر یا همان پاییزه اول بوده که بهترین زمان برای کشت است؛ از 20 آذر تا 10 دی ماه اصطلاحاً پرهیز است که در این مدت نباید کشاورزی کرد.

محسنی با بیان این که از 10 دی تا 25 بهمن پاییز دوم است که زمان خوبی برای کشت و کار است، اضافه کرد: در حال حاضر کشاورزان شرق اصفهان بذر خود را کاشته و منتظر رسیدن آب به زمین‌هایشان هستند.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا آب باز شده پاسخگوی همه زمین‌های شرق اصفهان است، گفت: اگر همان‌طور که وعده داده شده دبی آب رودخانه در نکوآباد 46 متر باشد و همه آب برای شرق شهرستان اصفهان اختصاص داده شود، آب جاری شده به 30 تا 35 درصد از کل زمین‌های کشاورزی شرق اصفهان می‌رسد.

رئیس هیأت مدیره صنف کشاورزان شهرستان اصفهان خاطر نشان کرد: البته به شرطی این اتفاق می‌افتد که کشاورزان بالادست در 7 شهرستان غرب استان که بنا نبود برای کشت غله آب تحویل بگیرند، از آب استفاده نکنند.

محسنی در پایان یادآور شد: طول زمان جاری بودن رودخانه و دبی آب نسبت به سال‌های گذشته کمتر است و طبیعتاً میزان محصول برداشت شده هم در پایان کمتر خواهد بود.

انتهای پیام/فارس

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.