سرویس: دین و اندیشه ۱۰:۳۵ - یکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵

کارشناس مذهبی و طب سنتی گفت:

تغییر خوراک و پوشاک از مصادیق بارز جنگ نرم است

کارشناس مذهبی و طب سنتی گفت : از زمان قاجار فرهنگ غربی به ویژه در تغذیه و پوشش وارد کشور ما شد و فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی را به تدریج از بین برد.

به گزارش اصفهان شرق، حجت الاسلام شهشهانی در جمع کارکنان پادگان توپخانه ۴۴ اصفهان گفت : از زمان قاجار به تدریج پزشکان مسیحی وارد کشور ما شدند و با جاسوسی در نوع غذا و خوراک اصیل و سالم ما یسعی در تغییر شیوه ی غذایی آن دادند .

این کارشناس مذهبی و اسلامی گفت : تغییر شیوه های غذایی و نوع غذا ها در ۵۰ سال اخیر تشدید شد و  در کشور ما نفوذ کرد و به نوعی جنگ نرم دشمن بود

وی ادامه داد : در سالروز ائمه اطهار باید به این فکر فرو برویم که تولد ائمه صرفا برای شادی نباشد بلکه در رفتار ، زندگی ، کردار ، تغذیه و … تولد ایجاد کنیم.

وی گفت : تولد نور عقل های بشر را آشکار می کند و در واقع اگر معصومین به دنیا نمی آمدند انسان پست تر از حیوان می شود و آنان آمدند تا استعداد ها و ارزش های وجودی انسان را بیدار کنند .

حجت الاسلام شهشهانی گفت : امروز بسیاری از بیماری های که مردم کشورمان با آن مواجه هستند ناشی از نوع خوراک و غذا و نوشیدنی ها و حتی لوازم بهداشتی و آرایشی است.

وی در پایان خاطرنشان کرد : برای مبارزه با این نوع جنگ نرم باید به آداب غذا خوردن در فرهنگ اصیل اسلامی و همچنین استفاده از خوراکی های مفید و سالم بازگردیم .

انتهای پیام/خبرنگاران جوان

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.