سرویس: غیر تولیدی ۱۸:۰۰ - شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵

فرمانده انتظامی اصفهان خبر داد

جزئیات دستگیری باند بزرگ جعل اسناد در اصفهان/کلاهبرداری میلیاردی از خارج‌نشینان

فرمانده انتظامی استان اصفهان از عملیات ویژه دستگیری اعضای باند بزرگ جعل اسناد املاک خارج نشینان که با جعل اسناد ملکی در اصفهان موفق به کلاهبرداری ۳۵۱ میلیارد ریالی شده بودند، خبر داد.

به گزارش اصفهان شرق، سردار عبدالرضا آقاخانی اظهار داشت: در پی شکایت یکی از شهروندان اصفهانی ساکن خارج از کشور مبنی بر اینکه فردی ناشناس اقدام به جعل سند مالکیت ملک وی نموده و به وسیله آن از بانک تسهیلات کلانی را اخذ کرده و متواری شده است، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان اداره جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی این فرماندهی قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات صورت گرفته توسط کارآگاهان مشخص شد که فرد شاکی ۱۶ سال در کشور نبوده و بعد از این مدت هنگامی که به کشور مراجعه می‌کند، متوجه می‌شود فردی با جعل اسناد و مدارک ملک متعلق به او و حتی شناسنامه وی توانسته حساب‌های متعددی در بانک‌های استان افتتاح و با قرار دادن سند جعلی ملک در نزد بانک تسهیلاتی بالغ بر ۳۵۱ میلیارد ریال را اخذ کرده و متواری شود.

فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: کارآگاهان در بررسی‌های بیشتر دریافتند که تسهیلات اخذ شده به نام شرکتی کاغذی ثبت شده که با کسب اطمینان از این موضوع تحقیقات برای دستگیری صاحبان اصلی این شرکت در دستور کار قرار گرفت.

وی با بیان اینکه صاحبان این شرکت کاغذی دو نفر بودند که پس از اخذ وام نیز متواری شدند، اظهار داشت: سرانجام با اقدامات ویژه و تخصصی و تحقیقات علمی این دو متهم در مخفیگاه خود واقع در یکی از شهرهای استان دستگیر شدند.

سردار آقاخانی گفت: با اعترافات آنها سه متهم دیگر که در زمینه شناسایی املاک خارج نشینان، سند سازی برای آنان و اخذ تسهیلات از بانک با سندهای جعلی فعالیت داشتند در تهران و کرج مورد شناسایی قرار گرفته و کارآگاهان در نیابت قضائی به این دو استان اعزام و هر سه متهم را در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر کردند.

وی افزود: در بازرسی از مخفیگاه این متهمان تعدادی اسناد جعلی، کارت ملی و شناسنامه‌های جعلی، هولوگرام، اسناد خطوط تلفن همراه، آلات و ادوات جعل و رایانه‌های حاوی اسناد جعلی ویرایش شده و همچنین اسناد ملکی و هویتی جعلی کشف و متهمان صراحتاً به کلاهبرداری، جعل و همدستی با مجرمان اقرار کردند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه متهمان همگی سابقه‌دار هستند عنوان کرد: این افراد با تشکیل باند بزرگ جعل و کلاهبرداری املاک کسانی که در خارج از کشور سکونت داشتند را شناسایی و سپس برای آنها اسناد جعلی به نام خود تهیه کرده و با سپردن این اسناد به بانک‌ها تسهیلات بانکی دریافت می‌کردند.

وی با بیان اینکه رقم کلاهبرداری ۳۵۱ میلیارد ریالی تنها یک مورد از جرایم این باند است، گفت: برای متهمان پرونده تشکیل شده و تحقیقات از آنان برای کشف ابعاد بیشتری از فعالیت آنان در سایر نقاط کشور ادامه دارد.

انتهای پیام/تسنیم

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.