سرویس: دینی ۱۵:۰۵ - شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵

معاون اوقاف اصفهان:

۳۰ هزار قرآن‌پژوه در طرح ملی تربیت حافظان قرآن در اصفهان شرکت می‌کنند

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: آزمون نهایی پنجمین دوره طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم استان اصفهان با حضور بیش از ۳۰ هزار نفر قرآن‌پژوه در ۲۰۰ بقعه متبرکه استان برگزار می‌شود.

به گزارش اصفهان شرق، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن امیری اظهار داشت: امسال پنجمین دوره طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم استان اصفهان از اردیبهشت ماه سال جاری آغاز شد و این طرح در مدت 11 ماه در سراسر بقاع متبرکه و مراکز فرهنگی و قرآنی همکار با ادارات اوقاف و امور خیریه استان اجرا شده است و 5 اسفند ماه با برگزاری آزمون نهایی این طرح در سال 95 به اتمام می‌رسد.

وی افزود: این طرح امسال با حضور بیش از 30 هزار قرآن پژوه در 11 رشته حفظ جزء 30، حفظ جزء 30 و یک، حفظ 5 جزء، حفظ 10 جزء، حفظ 20 جزء و حفظ کل قرآن کریم، حفظ موضوعی 300 موضوع قرآن کریم، حفظ موضوعی 150 موضوع قرآن کریم و غیره در جوار 200 بقعه متبرکه استان اصفهان و با همکاری 700 مربی مجرب قرآنی برگزار شد.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان ادامه داد: در همین راستا نیز کلیه قرآن پژوهان در آزمون نهایی این طرح که از 30 دی ماه لغایت 10 بهمن ماه به صورت شفاهی برگزار می‌شود شرکت می‌کنند.

وی بیان کرد: این آزمون توسط مربیان برگزیده این طرح برگزار می‌شود و نفراتی که بتوانند نمره قبولی در آزمون شفاهی کسب کنند در آزمون نهایی و کتبی این طرح که به صورت همزمان با سراسر کشور در تاریخ 5 اسفند ماه برگزار می‌شود شرکت می‌کنند.

امیری خاطرنشان کرد: افرادی که بتوانند در آزمون نهایی این طرح نمره قبولی کسب کنند علاوه بر دریافت گواهینامه رسمی از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه می‌توانند از مزایایی که از طرف سازمان اوقاف و امور خیریه برای آن‌ها در نظر گرفته شده است نیز استفاده کنند، همچنین طی مراسمی از بین نفرات برتر این دوره قرعه کشی شده و به قید قرعه به هر نفر جایزه نفیسی اهدا می‌شود.

انتهای پیام/تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.