سرویس: اقتصادی » کشاورزی و دامپروری ۱۲:۵۵ - جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵

وزارت نیرو:

حجم روان آب‌های کشور به بیش از ۶٫۷میلیاردمترمکعب رسید/سهم فلات مرکزی ۸۳۰ میلیون مترمکعب

وزارت نیرو اعلام کرد: حجم روان آب‌های کشور از آغاز سال آبی ۹۶-۱۳۹۵ تا پایان آذرماه ‌۶ میلیارد و ۷۵۴ میلیون مترمکعب بوده که در همسنجی با پارسال (نزدیک به هشت میلیارد و ۹۲۰ میلیون مترمکعب) ۲۴ درصد کاهش داشته است.

به گزارش اصفهان شرق، بر پایه آخرین آمار ارایه شده شرکت مدیریت منابع آب ایران، حجم جریان‌های سطحی و روان‌آب‌ها در این مدت در مقایسه با میانگین بلندمدت (۱۰ میلیارد و ۵۱۹ میلیون مترمکعب) ۳۶ درصد کاهش داشته است.
بر اساس این گزارش، حجم جریان‌های سطحی حوضه آبریز مرزی شرق از ابتدای سال آبی ۹۶-۱۳۹۵ تاکنون ۲۸ میلیون مترمکعب بوده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۵۴ درصد کاهش داشته و حجم جریان‌های سطحی حوضه «قره‌قوم» ۲۸۲ میلیون متر مکعب بوده که در همسنجی با پارسال پنج درصد افزایش داشته است.
بیشترین کاهش حجم جریان‌های سطحی پس از حوضه آبریز مرزی شرق، مربوط به حوضه آبریز دریاچه ارومیه با ۳۳ درصد کاهش، حوضه آبریز فلات مرکزی با ۳۲ درصد کاهش، حوضه آبریز دریای خزر با ۲۸ درصد کاهش و حوضه آبریز خلیج فارس و دریای عمان با ۲۲ درصد کاهش است.
این گزارش می افزاید: حجم روان آب در حوضه‌های آبریز دریاچه ارومیه ۲۲۱ میلیون مترمکعب، فلات مرکزی ۸۳۰ میلیون مترمکعب، دریای خزر یک میلیارد و ۳۰ میلیون مترمکعب و خلیج فارس و دریای عمان چهار میلیارد و ۳۶۳ میلیون مترمکعب بوده است.

انتهای پیام/ایمنا

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.