سرویس: دین و اندیشه ۰۸:۴۴ - دوشنبه ۰۶ دی ۱۳۹۵

مرکز مدیریت حوزه علمیه استان اصفهان:

روحانیت ابعاد فتنه ۸۸ و حماسه ۹ دی را تبیین کند

اساتید، روحانیون و طلاب حوزه علمیه استان اصفهان در مساجد، منابر به روشنگری و آگاه سازی مردم در زمینه تبیین ابعاد فتنه و فتنه گران بپردازند.

به گزارش اصفهان شرق به نقل از روابط عمومی حوزه علمیه اصفهان، مرکز مدیریت حوزه علمیه این استان، در بیانیه ای به مناسبت حماسه مردمی نهم دی، آورده است: اعتراضات، بیانیه، اعلامیه ها و راهپیمائی ها توسط سران فتنه بعد از خرداد 88 در ظاهر به عنوان اعتراض به نتیجه انتخابات شروع شد و در ادامه  ماهیت حقیقی خود را که براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی بود نشان داد.

در ادامه این بیانیه آمده است: عده ای از مردم با روشن شدن ابعاد مسئله به سرعت خودشان را از این صف خارج کردند ولکن تعداد محدودی از انقلابیون دیروز که امروز راه عوض کرده بودند کوتاه نیامدند و شش ماه التهاب و آشوب را  درکشور ادامه دادند، طعم حضور گسترده مردم درانتخابات 88 را به کام ملت تلخ کرددند و سبب خوشحالی دشمنان قسم خورده نظام مقدس جمهوری اسلامی شدند.

حوزه علمیه اصفهان در این بیانیه تاکید کرده است: دراین مدت بارها مقام معظم رهبری با تذکرات و راهنمائی های پدرانه و دلسوزانه خواستند سران فتنه را از خواب و انحرافشان بیدار کنند، ولی گوش شنوائی نبود.

در ادامه بیانیه آمده است: باید توجه داشت که فتنه 88 یک جبهه داخلی داشت از خواص بی بصیرت و یک جبهه خارجی که توسط استکبارجهانی یعنی آمریکا، انگلیس واسرائیل مدیریت شد.

حوزه علمیه اصفهان در این بیانیه خاطرنشان کرد: بر اساس بررسی‌های انجام شده حداقل خشت «دفتر ویژه» در دبی ، بگرام ، بیشکک، باکو، سلیمانیه، آمستردام، لندن و واشنگتن به منظور ارتباط‌ گیری، هماهنگ‌سازی، آموزش و تجهیز به مرور و در فاصله سال‌های 1371 تا 1388 راه افتادند. این دفاتر بعضاً زیر نظرسازمان سیا و زیر نظر پنتاگون -وزارت دفاع- فعالیت می‌کردند.

علاوه بر این دفاتر ویژه، دست کم 17 سفارتخانه غربی شامل سفارتخانه‌های انگلیس، کانادا، استرالیا، فرانسه، آلمان، هلند، بلژیک، سوئیس، دانمارک، فنلاند، کره جنوبی، ژاپن و … به جمع‌آوری اطلاعات حساس، ارتباط هدفمند با برخی از مراکز نظام، برگزاری جلسات با بعضی از نخبگان سیاسی مخالف نظام دینی، تهیه و تجزیه و تحلیل‌های دوره‌ای و سنجش درجه و ماهیت تغییرات در جامعه ایران مشغول بودند، مقام معظم رهبری در همین رابطه فرمودند در آینده ابعاد این فتنه بیشتر روشن خواهد شد.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده شده است: فتنه 88 یک اختلاف داخلی، حزبی وسیاسی نبود، بلکه یک کودتای براندازی صددرصد برنامه ریزی شده بود که با امدادهای الهی و حضور میلونی مردم در نهم دی سال 88  و بیعت مجدد با آرمانهای امام راحل قدس سره و مقام عظمای ولایت خنثی شد و یکبار دیگر قدرت نظام اسلامی و مردمی جمهوری اسلامی به دنیا نشان داده شد.

حوزه علمیه اصفهان در ادامه این بیانیه آورده است:  امسال نیز استادان، روحانیت و طلاب حوزه علمیه استان اصفهان در مساجد، منابر و مراکز فرهنگی به روشنگری و آگاه سازی مردم در این زمینه می پردازند و بار دیگر بیعت خودشان را با امام راحل، خون شهدا و مقام معظم رهبری اعلام می دارند و برائت خود را از دشمنان داخلی و خارجی اعلام می کنند و در تجمع  امت حزب الله  به مناسبت 9 دی حضور پیدا خواهند کرد.

امیدواریم روز به روز بر شکوه و عظمت این نظام و مردم افزوده شود و خداوند سایه پرلطف مقام معظم رهبری را تا ظهور مقدس امام زمان(عج) بر این نظام پاینده بدارد.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.