سرویس: اجتماعی » حوادث ۱۵:۰۰ - یکشنبه ۰۵ دی ۱۳۹۵

امداد و نجات هلال‌احمر استان اصفهان

بیش از نیمی از حوادث استان اصفهان، سوانح جاده‌ای است

در سه ماهه سوم سال ۹۵، حدود ۲ هزار و ۲۳۰ نفر مجموع حادثه دیدگان استان اصفهان بودند که بیش از نیمی از این افراد در سوانح جاده‌ای آسیب دیدند.

به گزارش اصفهان شرق، معاون امداد و  نجات هلال‌احمر استان اصفهان  با اشاره به فعالیت‌های سه ماهه پاییز جمعیت هلال‌احمر استان اصفهان اظهار داشت: از ابتدای مهر تا پایان آذرماه مجموع کل حوادث گزارش شده ۷۸۴ مورد بوده است.

داریوش کریمی افزود: از این تعداد، یک مورد آتش‌سوزی جنگل و مرتع، ۲ حادثه برف و کولاک، ۳۹۱ مورد سوانح جاده‌ای، ۲۰۲ مورد حضوری، ۴ مورد دریایی و ساحلی، ۵ مورد سیل و آب‌گرفتگی، ۱۹ مورد صنعتی و کارگاهی و نیز ۱۵۰ مورد مربوط به حوادث شهری هستند.

معاون امداد و نجات هلال‌احمر استان اصفهان ادامه داد: در سه ماهه سوم سال ۹۵، ۲ هزار و ۲۳۰ نفر مجموع حادثه دیدگان استان اصفهان بودند که بیش از نیمی از این افراد در سوانح جاده‌ای آسیب دیدند.

کریمی با بیان این که ۹۲۵ بار تیم‌های عملیاتی هلال‌احمر به محل حوادث اعزام شدند، عنوان کرد: ۶۳۴ نفر از کسانی که در حوادث حضور داشتند برای درمان به مراکز درمانی انتقال داده شدند و ۸۲ بار عملیات نیز رهاسازی را در حوادث جاده‌ای انجام دادند.

وی به آمادگی واحدهای مختلف جمعیت هلال‌احمر استان اصفهان در جاده‌های بین‌شهری اشاره کرد و بیان داشت: طی سه ماه گذشته برای حوادث طبیعی همچون برف و کولاک و سیل و آب‌گرفتگی نیروها امدادرسانان عملیات بودند.

معاون امداد و نجات هلال‌احمر استان اصفهان با بیان این که مسیرهای مواصلاتی فریدن، فریدون‌شهر، چادگان و سمیرم بیشترین حادثه را داشته‌اند، گفت: طی هفته گذشته و بارش‌هایی که انجام شد ۱۴ حادثه گزارش شد و طی آن ۱۵ گروه عملیاتی اعزام شدند و ۱۹ نفر به دلیل برودت هوا در پایگاه‌های هلال‌احمر اسکان داده شدند.

انتهای پیام/خبرنگاران جوان

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.