اصفهان شرق

عقب‌‌نشینی داعش از مرکز شهر «تدمر»

کدخبر: 120357
۱۳۹۵/۰۹/۲۱ در ساعت ۱۶:۱۰

به گزارش اصفهان شرق، پس از آن که ساعتی قبل گروه تروریستی داعش توانست تا مرکز شهر راهبردی تدمر در شرق استان حمص پیشروی کند، نیروهای سوری در حملات معکوس توانستند تروریست‌ها را تا شمال شهر تدمر عقب برانند.

یک منبع میدانی اعلام کرد: ساعتی قبل تروریست ها توانستند به طور موقت شهر تدمر را اشغال کنند اما با اعزام نیروهای تازه نفس پیشروی آنان متوقف شد.

وی افزود: نیروهای تازه نفس توانستند در گام نخست با توقف پیشروی تروریست‌ها، آنان را از مرکز شهر تدمر عقب برانند.

این منبع میدانی از ورود نیروی هوایی روسیه به درگیری‌ها تدمر خبر داد و گفت: از دقایقی قبل بالگردهای نیروهای روسیه به شدت در حال هدف قرار دادن مواضع تروریست‌های داعش هستند.

وی تصریح کرد: ورود نیروی هوایی روسیه با بهتر شدن وضعیت جوی هوا صورت گرفت.

این منبع میدانی افزود: لحظاتی قبل نیز تروریست ها از شمال شهر و روستای عامریه عقب نشینی کردند.

روند عقب نشینی تروریست های داعش با وجود ارسال چندین انتحاری همچنان ادامه دارد.

به گزارش بین‌الملل فارس تروریست های داعشی شامگاه امشب تواستند شهر تدمر را برای چند ساعت به طور موقت اشغال کنند.

منابع میدانی همچنین اعلام کردند: شهروندان با کمک نیروهای ارتش به حومه شهر منتقل داده شده اند تا آسیبی به آنان وارد نشود.

خبرها حاکیست نیروهای سوری، شهرودان را به منطقه «تیفور» و فرودگاه T4 منتقل کردند.


شهر تدمر؛ اندازه برگتر اینجا  

درگیری‌ها شدید و بی‌سابقه همچنان در حومه شمال شهر تدمر ادامه دارد.

منابع میدانی اعلام کردند: نیروهای سوری به شدت در تلاش هستند مواضع خود را در شهر تثبیت کنند و مانع از پیشروی های جدید تروریست‌ها شوند.

یک منبع میدانی  گفت: «جنگنده‌های نیروی هوایی روسیه وارد درگیری‌های حومه شهر تدمر شده‌اند و همزمان با جنگنده های سوری، مواضع تروریست ها را هدف قرار می‌دهند.»

وی افزود: «تروریست ها در موج جدید حملات هوایی خسارات فراونی متحمل شده‌اند.»

این منبع میدانی اضافه کرد: «تروریست‌ها با ارسال نیروهای جدید درصدد هستند موقعیت خود را در حومه شمالی شهر تدمر حفظ کنند اما جنگنده‌های روسی و سوری به شدت عقبه آنان را در تمامی مناطق هدف قرار می دهند.»

وی اعلام کرد: «دقایقی قبل یک کاروان عناصر تروریستی داعش که از منطقه گازی السخنه به سوی شهر تدمر در حال حرکت بودند شناسایی و توسط جنگنده ها منهدم شد.»

منابع میدانی از ورود نیروهای ویژه تیپ فاطمیون به شهر تدمر خبر دادند و گفتند: نیروهای ویژه فاطمیون تجربه بالایی برای نبرد با تروریست ها در منطقه دارند.

انتهای پیام/فارس