سرویس: اخبار شهرستان 00:25 - پنجشنبه 11 آذر 1395

مسئول امور فرهنگی آستان مقدس امامزاده اسحاق(ع):

سوگواره رضویون هرند با عشق به امام هشتم برپا شد/ برگزاری همایش ها نقطه اتحاد شرق اصفهان است

حسن امینی هرندی گفت: بخشداران پنج بخش شرق اصفهان، با برنامه ریزی مفید در صدد به ثبت رساندن همایش های بزرگ در سطح هر بخش باشند تا بتوان اتحاد مردم را بیش از پیش نشان داد.

عضو هیئت امنای آستان امامزاده اسحاق(ع) شهر هرند در گفتگو با اصفهان شرق با تشکر از هیئات مذهبی و مردم عاشق اهل بیت در دوازدهمین سوگواره و همایش رضویون شهر هرند، گفت: همایش رضویون به نام امام رضا(ع) هر ساله در حسینیه بزرگ ایران برگزار می شود و اجرای منظم برنامه ها با حضور باشکوه هیئات مذهبی سطح شرق شهرستان اصفهان، جلوه ای خاص از ارادت مردم به اهل بیت(ع) را به اثبات رساند.

به گفته حسن امینی هرندی حجت‌الاسلام رضا صادقی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان، فرماندار شهرستان اصفهان، عابدی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی و مسئولان محلی از مسئولان حاضر در مراسم روز آخر صفر شهر هرند بودند.

مسئول امور فرهنگی آستان مقدس امامزاده اسحاق(ع) با اشاره به سخنان رئیس اوقاف و امور خیریه استان اصفهان در همایش، اظهار کرد: طبق گفته حجت الاسلام صادقی، کیفیت اجرای این مراسم و ارادت مردم در ویژه برنامه رضویون در سطح استان اصفهان مثال زدنی است و به همین منظور با هماهنگی های صورت گرفته، امسال بخشی از برنامه به صورت زنده از شبکه استان اصفهان نیز پخش شد.

وی با بیان اینکه امسال دو برنامه متنوع فرهنگی و سلامت در حاشیه همایش برگزار شد، افزود: همه تلاش خدام امام رضا(ع) در برگزاری این مراسم، استفاده بهینه از برنامه های اجرایی در حاشیه مراسم عزاداری است و امسال نیز با راه اندازی بخش طب سنتی و سبک زندگی اسلامی و همچنین پذیرایی از زائران با دمنوش های گیاهی، توانستیم این برنامه را به نحو مطلوب و رضایت بخش، عملی کنیم.

غرفه‌های ایستگاه سلامت، مهد کودک، عرضه محصولات غذایی سالم و سنتی، نمایشگاه کتاب و لوازم فرهنگی و ایستگاه فضای مجازی از دیگر برنامه‌های دوازدهمین همایش رضویون شرق استان اصفهان بود.

امینی از ویزیت رایگان حدود 200 نفر از خواهران و برادران حاضر در همایش در غرفه طب اسلامی خبر داد و اذعان کرد: هدف ما آشنایی مردم با سلامت صحیح و سبک زندگی اسلامی با حضور اساتید و پزشکان بود و در این بخش 170 نفر از بانوان و 70 نفر از آقایان تحت ویزیت رایگان و شناخت تغذیه سالم قرار گرفتند.

ترویج اقتصاد مقاومتی و آشنایی با طرح های تولیدی دمنوش های گیاهی بومی شرق اصفهان، از دیگر برنامه هایی بود که در غرفه پذیرایی زائران با دمنوش های گیاهی مورد استقبال بسیار حضار قرار گرفت.

وی با بیان این مطلب که میزبان همایش رضویون دارالمومنین شرق اصفهان، امام رضا(ع) بود، متذکر شد: روز آخر ماه صفر سفره کرامت امام رضا(ع) در آستان مقدس امامزاده اسحاق(ع) پهن می شود و هیئات مذهبی شرق اصفهان با حضور در این سوگواره، ادای احترام به ساحت مقدس امام رضا(ع) خواهند داشت و قطعا اگر جامانده مشهدالرضا و پس از آن همایش رضویون باشیم، تقصیر صاحب خانه نیست زیرا کارت دعوت این همایش را امام هشتم برای همه عشّاق امضا کرده اند.

عضو هیئت امنای امامزاده اسحاق(ع) با اشاره به حضور 32 هیئت در همایش رضویون، خاطرنشان کرد: امسال برخی هیئات از شهرها و روستاهای بخش جلگه در مراسم غایب بودند ولیکن این مراسم برای امام رضا(ع) بود و قطعا شرکت در این گونه همایش های مردمی و مذهبی جدای از ارادت مخلصانه به اهل بیت(ع)، موید اتحاد و انسجام بیشتر بین مردم مناطق قلمداد می شود.

وی در پاسخ به تعداد اندکی از مردم که برگزاری این گونه همایش ها را به منزله مطرح شدن نام شهر و دیار در بین مسئولان می دانند، گفت: این همایش با کمک های مردمی و هماهنگی هیئت منتظران مهدی(عج) آستان مقدس امامزاده اسحاق(ع) برگزار می شود و به نام «رضویون» دوازدهمین سال اجرا را پشت سر گذاشت و بازگو کردن برخی صحبت ها از طرف تعداد اندکی از مردم، در جهت مخالف اهداف برگزاری مراسم معنوی با نام علی بن موسی الرضا(ع) و در خور شان اهل بیت(ع) است.

امینی هرندی عشق به امام رضا(ع) را نقطه زیبای، تجمع چندین هزار نفری مردم در همایش رضویون شهر هرند عنوان کرد.

وی با توجه به پیشنهاد هیئت منتظران مهدی(عج) در برپایی همایش های گوناگون در بخش های پنج گانه شرق اصفهان، افزود: بخشداران پنج بخش شرق اصفهان، با برنامه ریزی مفید در صدد به ثبت رساندن همایش های بزرگ در سطح هر بخش باشند تا بتوان با برپایی این گونه همایش ها و حضور همگانی مردم شرق اصفهان، اتحاد و انسجام مردم این دیار را بیش از پیش نشان داد.

عضو هیئت امنای امامزاده اسحاق(ع) در ادامه مباحث مذکور بیان کرد: موازی کاری در برنامه های مذهبی جایگاه مطلوبی را ایفا نخواهد کرد به غیر از اینکه وحدت بین هیئات را از بین خواهد برد، در این رابطه بهتر است برخی برنامه ها به صورت اختصاصی به نام هر بخش به ثبت رسد، برای مثال مراسم تاسوعای حسینی در کوهپایه، مراسم تجمع اربعین در ورزنه و رضویون در هرند و نظیر این برنامه های در بخش های همجوار، با دعوت از همه مردم شرق اصفهان و آفریدن همایش بزرگ در سطح استان، می تواند شرق اصفهان را به درستی معرفی کند.

به گزارش اصفهان شرق، همایش بزرگ رضویون شهر هرند با حضور هزاران نفر عاشق، در آستان مقدس امامزاده اسحاق(ع) برگزار شد اما در حاشیه برگزاری مراسم، عدم حضور به عمد برخی هیئات مذهبی شهرها و روستاهای بخش جلگه جای تاسف داشت چرا که آسیب این رفتارهای آنی و هدفمند به خود افراد بر میگردد زیرا دعوت‌کننده همایش رضویون هرند، امام رضا(ع) بود و قطعا مراسم را میزبانی کردند.

مسئولان محلی و استانی باید عزم خود را برای ایجاد اتحاد و انسجام در بین مردم شرق اصفهان به کار ببرند و قطعا پیشنهاد هیئت منتظران مهدی(عج) شهر هرند در برپایی همایش های باشکوه و مردمی و ثبت سوگواره ها به نام هر بخش، یکی از طرح های مطلوب در این زمینه است.

انتهای پیام/ ش

همچنین بخوانید:

3 نظر در مورد “سوگواره رضویون هرند با عشق به امام هشتم برپا شد/ برگزاری همایش ها نقطه اتحاد شرق اصفهان است”

 1. هرندی گفت:

  باسلام
  نظرتان در مورد اتّحاد مردم شرق شهرستان اصفهان درست و منطقی است، ولی لقب حسینیّه ی بزرگ ایران برای شهرهرند غیر منطقی است زیرا همه مردم ایران و حتّی جهان می دانند که این لقب متعلّق است به شهر یزد؛ پس جعل عنوان از شهری برای شهر دیگر کار نادرست و غیر منطقی است. همچنین بدلیل شناختی که بنده از شهرهرند دارم، این شهر پس از شهرهای یزد و کاشان، سومین حسینیّه ی ایران است.

 2. حسن امینی هرندی گفت:

  سلام با تشکر از پوشش رسانه ای این همایش همه خادمان افتخاری آستان مقدس امامزاده اسحاق علیه السلام امیدوارند که این برنامه مورد رضایت حق تعالی وائمه معصومین خاصه ولی نعمت ما ایرانیها حضرت ثامن الحجج قرارگرفته باشد.ضمنا به گفته آیت الله مظاهری وحاج آقا صادقی مدیرکل محترم اوقاف برای هرند لقب حسینه اصفهان را بیان نمودند که شما اشتباها ایران قید کردید

 3. حمید گفت:

  برادر عزیز اول اطلاعات خود را کامل کنید بعد پاسخ بدهید شهر یزد وکاشان از نظر بنای خشت وگلی ودارالمونین بودن دارای این رتبه می باشند واین امر هیچ کاری به حسینیه بودن ندارد وشهر خمینی شهر را میتوان مدعی این امر دانشت . با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.