سرویس: اجتماعی ۱۰:۳۶ - سه شنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۵

مراسم سوگواری و روضه‌خوانی در روز 28 صفر؛

تجمع بزرگ هیئت‌های مذهبی در اصفهان برگزار شد/ قرائت زیارت ازبعید با حضور دلسوختگان اهل‌بیت (ع)

در سالروز رحلت پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع)، مردم ولایت‌مدار اصفهان با تجمع بزرگ هیئت‌های مذهبی و قرائت زیارت ازبعید به سوگواری پرداختند

به گزارش اصفهان شرق، در ۲۸ صفر سالروز رحلت پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) همه‌ساله با حضور اقشار مختلف مردم و نیز دوستداران اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع) برنامه‌های ویژه عزاداری برگزار می‌شود.

امسال نیز در این روز که برای مسلمانان بسیار حائز اهمیت است، برنامه‌هایی برگزار شد و مسلمانان در سراسر کشور ازجمله استان اصفهان در این روز با برگزاری برنامه‌های ویژه به عزاداری پرداختند و برای رحلت آخرین پیامبر خدا اشک بر دیدگان خود جاری کردند.

از جمله برنامه‌های شاخص در استان اصفهان، تجمع عظیم لبیک یا رسول‌الله(ص) در امامزاده ابوالعباس خوراسگان، عزاداری در بقاع متبرکه و امامزادگان استان، عزاداری در امامزاده آقا علی عباس بادرود بود و در برخی از امامزاده‌ها همچون امامزاده ابراهیم نرمی و امامزاده هلال بن علی آران و بیدگل برنامه‌های ویژه‌ای برگزار شد و مردم عزاداری کردند.

همچنین در سالروز رحلت پیامبر اکرم (ص) تمامی هیئت‌های مذهبی و مراکز فرهنگی اصفهان با تجمع در خیابان کمال اسماعیل و ناحیه بسیج امام صادق (ع) به سوگواری پرداختند.

در شهرستان‌های اصفهان نیز زیارت پیامبر اکرم (ص) به‌صورت متمرکز در یکی از مساجد جامع، امامزادگان، بقاع متبرکه و یا میدان‌های قرائت و مراسم سوگواری و روضه‌خوانی برگزار شد.

انتهای پیام/تسنیم

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.