اصفهان شرق

انتخابات آمریکا نظام سیاسی این کشور را تحقیر کرد/ اگر شهدای مدافع حرم نبودند نوامیس مسلمین زیر چکمه تروریست ها له می شدند

کدخبر: 118332
۱۳۹۵/۰۸/۲۹ در ساعت ۰۹:۲۵

به گزارش اصفهان شرق، نائب رئیس سابق مجلس شورای اسلامی در برنامه عطر عاشقی که در حسینیه اعظم شهر بادرود برگزار شد با اشاره به مناظره انتخاباتی در آمریکا و انتخاب رئیس جمهور جدید در این کشور اظهار کرد: در این مناظره انتخاباتی نظام سیاسی این کشور تحقیر شد و  انتخابات نشان داد مردم آمریکا نقدهای صریح رئیس جمهور جدید به نظام سیاسی حاکم بر آمریکا را تائید کرده اند.

حجت الاسلام سید محمد حسن ابوترابی فرد افزود: این انتخابات نشان داد که شخص اول یک کشور که ادعای حکمرانی در جهان را دارد چقدر از نظر اخلاقی و فرهنگی از ارزش ها فاصله دارد و چقدر نظام سیاسی این کشور رو به زشتی گرائیده است.

وی گفت: به گفته همین منتخب مردم آمریکا، داعش و گروه های تکفیری را آمریکا و ایادی آن به وجود آورده است و کسانی که به صورت واقعی در حال جنگ با گروه های تروریستی هستند کشورهای ایران، عراق، سوریه و روسیه هستند.

عضو هیأت عالی حل اختلاف قوا و تنظیم روابط قوای سه گانه تاکید کرد: اگر امروز شهدای مدافع حرم و رزمندگان اسلام نبودند، نوامیس مسلمانان زیر چکمه های تروریست ها له می شدند.

وی ادامه داد: نظام حاکم بر جهان از توان خود برای به انحراف کشیدن جوامع بشری کمک گرفته و برای رسیدن به این مهم از هیچ ابزار و تلاشی فروگذار نمی کند.

نائب رئیس سابق مجلس شورای اسلامی خطاب به اقشار مختلف مردم در جامعه اسلامی تصریح کرد: باید در مقابل این جریان ایستاد و با تلاش در عرصه های تولید علم، اقتدار دفاعی، شکوفایی اقتصادی و همراه با وحدت ملی دغدغه روح انتظار را که همان اقامه حق است را برطرف کرد، در حقیقت باید باطل را شناخت و مقابل آن ایستاد.

وی با بیان اینکه هر کس اراده اش ایستادگی در مقابل باطل باشد، عاشورایی است، افزود: داعشی ها و تکفیری ها به دست استکبار به سرکردگی آمریکا به وجود آمدند تا مقابل جریان آزادی خواه، انسان ساز و عدالت گستر اسلام بایستد و خوشبختانه به دست عاشقان مکتب امام حسین (ع) و دین اسلام در حال سرکوب شدن هستند.

حجت الاسلام ابوترابی فرد تاکید کرد: کسانی که در راه سرکوب این جریان تروریستی قدم گذاشته اند جز به تفکر عاشورایی و انقلابی نمی اندیشند.

وی ابراز کرد: بسیاری در میدان نبرد و با حضور در جبهه های دفاع حق از باطل و به عنوان مدافع حرم و عده ای در عرصه ادب و با حضور پرشور و باشکوه در راهپیمایی عظیم اربعین حسینی مکتب عاشورا را قدر دانسته و آن را پاس داشته اند.

عضو هیأت عالی حل اختلاف قوا و تنظیم روابط قوای سه گانه اضافه کرد: با توجه به اینکه آزادی خواهان جهان به این مهم رسیده اند که در جهان به حق عمل نمی شود، روند بازگشت به مکتب عاشورایی تسریع یافته است و امروز شاهد تجلی مکتب عاشورا در متن زندگی مردم هستیم.

وی خاطر نشان کرد: به طور حتم اگر مکتب عاشورا در کار نبود نه دفاع مقدسی شکل می گرفت و نه هیچ کس حاضر بود تا فرزند خود را در راه دفاع از اسلام فدا کند.

انتهای پیام/صاحب نیوز