سرویس: دولت ۰۸:۰۰ - دوشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۵

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت:

مدیران با حقوق‌های گزاف نمی‌توانند با مردم پیوند بخورند/رئیس‌جمهور جدید آمریکا روند فروپاشی کشورش را شدت می‌بخشد

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: نظامی که در پشت پرده، آمریکا را اداره می‌کند، معتقد است آمریکا سال ۲۰۳۵ سقوط می‌کند، به نظر من این تحلیلی خوش‌بینانه است و این اتفاق خیلی زودتر می‌افتد.

به گزارش اصفهان شرق، در آستانه ۵ آذر سالروز تشکیل سازمان بسیج مستضعفین، با سردار محمدرضا نقدی رئیس این سازمان به گفت‌وگو نشستیم تا بیشتر با این نهاد مقدس آشنا شویم.

***

سردار نقدی در ابتدا در خصوص مهم‌ترین وظیفه و اولویت‌های بسیج گفت: بسیج ۲ رسالت مهم دارد یکی پیشبرندگی و جلو رفتن خودش است. بسیج اول باید خودش را بسازد و تعالی پیدا کند تا بتواند هر کار دیگری را که لازمه پیشرفت انقلاب است را تحقق بخشد.

وی ادامه داد: لذا اولین قدم، تعالی خود بسیج است که بیشتر در کارهای تربیت اخلاقی، رشد معرفتی و معنوی و تقویت بنیه آموزش‌های دفاعی و نظامی و استحکام سازماندهی و انسجام داخلی و افزایش عده و عده خودش است.

نقدی تاکید کرد: اما قدم بعدی این است که انقلاب از بسیج چه می‌خواهد و نیاز انقلاب چیست؟ بسیج باید بتواند نیاز این مجموعه عظیم مردمی را برآورده کند.

* بسیج یک سازمان در کنار سایر سازمان‌ها نیست

رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: بسیج یک سازمان در کنار سایر سازمان‌ها و تشکیلاتی مثل سایر تشکیلات نیست، بسیج خود مردم است، مردمی که در مسیر انقلاب حرکت می‌کنند.

وی با بیان اینکه امروز تهدید ما، نفوذ، تهاجم فرهنگی، تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی و عقب‌ماندگی‌های اقتصادی است، گفت: در این عرصه‌ها حتما باید بسیج فعال‌تر باشد تا پاسخ این تهدیدات را بدهد. باید فرصت‌هایی مثل وجود جوانان مشتاق انقلاب را درک کنیم.

* مدل دولت‌های ما براساس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت شکل نگرفته است

نقدی در ادامه این گفت‌وگو اظهار داشت: مدل دولت‌های ما هنوز براساس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت شکل نگرفته است. مدلی که الان در نظام دیوان سالاری و اداری کشور حاکم است همان مدل‌های به جامانده از قبل است که قدری اصلاح شده یا الگو گرفته شده از کشورهای مختلف دنیا است.

وی تصریح کرد: الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت یک نظامی است که با مردم تعامل بسیار جدی دارد و مردم را جزء دولت محسوب می‌کند مانند همان که شهید رجایی فرمود «کابینه ۳۶ میلیونی» و این یک تعارف نبود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین خاطرنشان کرد: در سیره امام و رهبری، سیره تعامل و همکاری خیلی فشرده بین مردم و حکومت را می‌بینیم اما در نظام اداری فاقد آن هستیم.

نقدی گفت: لذا هر دولتی با هر مشربی که سر کار می‌آید این خصوصیت آن طور در آن رشد پیدا نمی‌کند و موفق نیستند که از این ظرفیت استفاده کنند.

* مدیران با حقوق‌های گزاف و خانه‌های اشرافی نمی‌توانند با مرد پیوند بخورند

رئیس سازمان بسیج مستضعفین تصریح کرد: طبیعتا وقتی مدیران حقوق‌های گزاف بگیرند و در خانه‌های اشرافی زندگی کنند و خودروهای شیک سوار شوند و خودشان را از مردم جدا کنند، نمی‌توانند پیوندی با مردم ایجاد کنند.

نقدی تاکید کرد: اگر بخواهیم بر مشکلات بزرگ فائق بیاییم و کار بزرگی در کشور کنیم و تحول اساسی و چشمگیری رخ بدهد که شدنی هم هست، راهش این است که از آن پوسته دیوان سالاری غربی خارج شویم.

وی با بیان اینکه نتیجه دیوان سالاری غربی و مدل حکومت غربی همین است که امروز در آمریکا می‌بینیم، گفت: اگر به ما بگویند شما چرا موفق نبودید دلایل زیادی داریم، ما صد مزاحم داشتیم از تروریست و گروهک‌های مخالف گرفته تا هزاران ماهواره و شبکه اجتماعی و مواد مخدر و تحریم و خریدن نخبگان علمی و … اما آمریکایی‌ها که مزاحم نداشتند.

* آمریکا زودتر از سال ۲۰۳۵ سقوط می‌کند

رئیس سازمان بسیج مستضعفین اظهار داشت: رژیم و نظامی که پشت پرده آمریکا را اداره می‌کند تحلیل کرده که آمریکا سال ۲۰۳۵ سقوط می‌کند، به نظر من این تحلیلی خوش‌بینانه است و این اتفاق خیلی زودتر می‌افتد.

نقدی افزود: مطالعاتی که بنده به عنوان تحقیقات دانشگاهی در حدود ۱۵ سال پیش پیرامون آمریکا داشتم که مبتنی بر عدد و رقم و اطلاعات خود آمریکایی‌هاست، بیانگر این موضوع بود.

وی ادامه داد: پوسته‌ای که امروز سرباز کرده و آن آقا در کالیفرنیا می‌آید و شعار می‌دهد ما یک ملت هستیم نه یک ایالت، مواردی است که قابل پیش‌بینی بود و من قبلا آن را می‌گفتم و رسانه‌های شیفته غرب مسخره می‌کردند، اما امروز شاهد وقوع آن هستیم.

* دفاع از دموکراسی در کنار حمایت از آل‌سعود از تناقضات بزرگ آمریکاست

رئیس سازمان بسیج مستضعفین تاکید کرد: اگر رسانه‌های ما در مسائل آمریکا ریز شوند، موضوعات بسیار مهمی قابل مشاهده است اما متاسفانه کل رسانه‌های ما اطلاعات خود درخصوص آمریکا را از رسانه‌های بزرگ صهیونیستی آمریکایی می‌گیرند و به لایه‌های رسانه‌های ایالاتی وارد نمی‌شوند.

نقدی اظهار داشت: وضعیت آمریکا بسیار بحرانی است و از لحاظ پیوستگی اجتماعی گسل‌های این پیوندها کاملا فعال شده و در برخی مناطق مردم اصلا حاضر نیستند به زبان انگلیسی حرف بزنند و یک نوع جدایی فرهنگی به وقوع پیوسته است.

وی افزود: یک بحث دیگر تناقض‌های بزرگ در آمریکا مثل ادعای مبارزه با تروریست‌ها در کنار حمایت از داعش و یا دفاع از دموکراسی در کنار حمایت از آل‌سعود است و این تناقضات ایدئولوژی‌های آن‌ها را منهدم کرده است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: آمریکا به عنوان مدعی دموکراسی، جلوی دموکراسی در منطقه ایستاده و هر جا رای مردم مطرح می‌شود با آن مخالفت می‌کند.

نقدی ادامه داد: امروز خود آمریکایی‌ها برخلاف تمام اصول اساسی خود قیام کرده‌اند. الان داخل آمریکا چه خبر است؟ خب مردم رای دادند دیگر چرا آشوب شده است؟ اینها نشان دهنده تناقضات است و این رژیم با این تناقضات به این عظمت، قابل بقا نیست.

* رئیس‌جمهور جدید آمریکا روند فروپاشی کشورش را شدت می‌بخشد

وی گفت: در سطر اول تمام اسناد استراتژیک آمریکایی‌ها که ظرف ۲ دهه گذشته منتشر کرده‌اند خود را رهبر همه جهان اعلام کرده‌اند. اما رهبری جهان با این همه تناقضات آشکار و رسوایی در اندیشه که غیرقابل امکان است. آمریکایی‌ها یک روند سقوط سریع را طی می‌کنند.

نقدی با اشاره به انتخاب رئیس جمهور جدید آمریکا گفت: این آقایی که سر کار آمده واقعیت خود آمریکاست. رئیس‌جمهور قبل، بزک کرده بود و چهره دیگری را مخفی کرده بودند اما این رئیس‌جمهورشان همان چهره واقعی آمریکا از لحاظ اخلاق، ادب، فرهنگ و … است، لذا این تطبیق چهره می‌تواند روند فروپاشی آمریکا را شدت ببخشد.

* انهدام همه تیم‌های تروریستی در مرزها نشان از آمادگی بسیج است

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: آمریکایی‌ها در غرب کشور هم در کشورهای همجوار اردوگاه‌های بزرگ آموزشی برای عملیات تروریستی در ایران دارند و امکانات زیادی هزینه می‌کند و از طرفی هم آل سعود کمک می‌کند اما همه تیم‌هایی که فرستادند در بدو ورود متلاشی شدند. این نشان دهنده آمادگی‌های نیروهای بسیج است.

نقدی همچنین اظهار داشت: اخیرا یک خبرنگار خارجی از من پرسید شما که کشورتان امن‌ترین کشور دنیاست چرا اینقدر رزمایش انجام می‌دهید؟ گفتم دلیل این رزمایش‌ها همین ایجاد امنیت است اگر رزمایش‌ها نباشد که امنیت به وجود نمی‌آید.

وی با بیان اینکه آمادگی دفاعی بسیجیان لازم است و همیشه باید وجود داشته باشد، گفت: بالاخره دشمنان ما از نظر نظامی بسیار امکانات گسترده‌تری دارند و طبیعی است وسوسه شوند به ملت ما هجوم بیاورند اما ما نیز باید از استقلال و امنیت مردم دفاع کنیم و این نیازمند آمادگی دفاعی است.

* انتخابات آتی یک روند خیلی عادی خواهد داشت

وی آینده در ایران را از آن اسلام ناب دانست و به انتخابات آینده ریاست جمهوری اشاره کرد و اظهار داشت: تلاطم و افت و خیز داریم ولی روند کلی حتما رو به پیسرفت خواهد بود و مطالبی که پیرامون انتخابات نسبت به بسیج می‌گویند بیشتر جنبه تهمت‌زنی و فرافکنی دارد و همه دیدند از دل یک دولت، مخالفت آن دولت بیرون آمد. لذا انتخابات یک روند خیلی عادی خواهد داشت و نتیجه حتما به نفع ملت خواهد بود.

انتهای پیام/فارس

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.