سرویس: سیاسی ۰۸:۰۰ - شنبه ۰۸ آبان ۱۳۹۵

نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه اصفهان:

اگر مسؤولان از دشمن بترسند کشور مثل عربستان سعودی خواهد شد/سربلندی با مقاومت ایجاد می شود نه با ترس

آیت‌الله طباطبایی نژاد بابیان اینکه با مقاومت و ایستادگی سربلندی به دست می‌آید نه با ترس، اظهار کرد: ترس از دشمن از خصلت‌های بد مسئولان مملکتی است.

به گزارش اصفهان شرق، نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه اصفهان در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اصفهان در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) اصفهان اظهار کرد: امام محمد باقر (ع) می‌فرمایند: یکی از اراده‌های خداوند و قضای حتمی خداوند این هست که اگر نعمتی به کسی داده شد هر گز این نعمت را از او نمی‌گیرد مگر اینکه کاری را انجام دهد که دیگر مستحق آن نعمت نباشد و مستحق نغمت شود.

آیت‌الله سید یوسف طباطبایی نژاد با اشاره به قسمتی از آیه 11 سوره مبارکه رعد (لَا یغَیرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّى یغَیرُوا مَا بِأَنْفُسِهِمْ) گفت: اگر صدسال دیگر هم می‌گذشت و ملت ایران امامی همچون امام خمینی (ره) را نداشت و به‌پای او قیام نمی‌کردند کشور باز به همان سمتی می‌رفت که درحرکت بود.

وی بابیان اینکه مبارزه با استکبار جهانی از آرمان‌های اساسی و بنیادی انقلاب اسلامی است، تصریح کرد: قیام و ایستادگی در مقابل ظلم و استکبار کلید زیر بار ظالم نرفتن است.

امام‌جمعه اصفهان طبع ظالم را ظلم کردن عنوان کرد و گفت: مردم ما درس واقعی را از اباعبدالله‌الحسین (ع) گرفتند که فرمودند: «مرگ باعزت بهتر از زندگی با ذلت است».

آیت‌الله طباطبایی نژاد بابیان اینکه با مقاومت و ایستادگی سربلندی به دست می‌آید نه با ترس، اظهار کرد: ترس از دشمن از خصلت‌های بد مسئولان مملکتی است، نمونه آن حکام عربستان سعودی هستند برای اینکه به ریاستشان لطمه نخورد مردم مظلوم یمن را زبر بمباران قرار داده‌اند.

وی نداشتن قساوت قلب نسبت به مستضعفان و کمک کردن بدون بخل را از لازمه‌های خصلت مسئولان برشمرد و با اشاره به دیدار اخیر خود با وزیر اقتصاد گفت: به تولیدکننده نگاه کنید ببینید اگر یک‌فاز از کارش برای فعال‌سازی صنعتش باقی‌مانده به همان میزان که نیاز دارد به او کمک کنید نه اینکه به مقدار ناچیزی به همه کمک کنید و به فعال‌سازی صنعت کمک آن‌چنانی نشود فقط گفته شود به هفت هزار واحد صنعتی کمک شده که کفایت نمی‌کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان اصفهان ایستادن در برابر دشمن و سر تسلیم فرود نیاوردن در برابر دشمن را از ویژگی‌های مسلمانان برشمرد و عنوان کرد: این‌یکی از درس‌هایی است که ما از حضرت اباعبدالله‌الحسین (ع) گرفته‌ایم.

آیت‌الله طباطبایی نژاد با اشاره به سالروز شهادت شهید حسین فهمیده که امام (ره) در مورد او فرموده بودند «رهبر ما آن طفل دوازده‌ساله‌ای است که با قلب کوچک خود که ارزشش از صدها زبان و قلم ما بزرگ‌تر است، با نارنجک خود را زیر تانک دشمن انداخت و آن را منهدم کرد و خود نیز شربت شهادت نوشید»  گفت: در برابر دشمنی که می‌خواهد به دین لطمه بزند باید از جان خود هم بگذریم، امیدوار هستیم که دانش آموزان و جوانان و همه آحاد جامعه این انسان‌های باارزش را الگوی خود قرار دهند.

وی 13 آبان را یادآور سه حادثه عظیم بیان کرد و اظهار کرد: تبعید امام (ره) به ترکیه در 13 آبان 1343، به شهادت رساندن تعدادی از دانش آموزان و دانشجویان به دست مزدوران دوران ستم‌شاهی در 13 آبان 1357 و تسخیر لانه جاسوسی در 13 آبان 1358 یادآور استکبارستیزی ملت ما است که مردم هم باید این روز را بزرگ یاد کنند.

امام‌جمعه اصفهان بابیان اینکه امام (ره) تسخیر لانه جاسوسی به دست دانشجویان را با تعبیر انقلاب دوم یادکردند، خاطرنشان کرد: عده‌ای در همان زمان ترسیدند و گفتند مگر می‌شود با آمریکا دربیفتیم!

آیت‌الله طباطبایی نژاد با اشاره به خشکی رودخانه زاینده‌رود و پیگیری مسئولان برای برطرف کردن مشکل کم‌آبی، اظهار کرد: امسال به سال‌های خشک‌سالی گذشته شرایط بدتر است و حتی در این مدت پاییز حتی می‌توان گفت باران هم نیامده، لذا مردم باید صرفه‌جویی در مصرف آب بکنند.

انتهای پیام/صاحب نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.