سرویس: اخبار شهرستان » ورزنه ۱۷:۳۴ - چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۵

حتی توریست ها هم عاشق امام حسین(ع) می شوند؛

حضور گردشگران خارجی در عزاداری عاشورای امام حسین(ع) شهر ورزنه/ عکس

حضور چند ساعته گردشگران خارجی در مراسم عزاداری مردم شهر ورزنه، نشان دادند که عشق به امام حسین(ع) زمان و مکان نمی شناسد.

به گزارش اصفهان شرق، شور عزاداری مردم شهر ورزنه همانند سال های قبل در روز عاشورا زبان زد خاص و عام است و این حضور در قالب دسته جات متحدالشکل خود نمایی می کند.

کارنامه هیئت های مذهبی این شهر هر ساله با نمره بالای درس معرفت و عاشقی برای سید و سالار شهیدان پر می شود تا عزاداری مردمان دیار شرق اصفهان را در استان اصفهان به زیبایی به ثبت رساند.

بخش بن رود در کنار همه برجستگی هایی که دارد، مملو از آثار باستانی بسیاری است که در جذب گردشگران اثر گذاشته و هر ساله در مناسبت های خاص، پای توریست ها را به این بخش باز می کند.

امسال نیز، حضور توریست های خارجی از کشورهای لهستان، چکسلواکی، تایوان، فرانسه و آلمان در مراسم روز عاشورای ورزنه ای ها، توجه هر بیننده ای را به خود جلب می کرد.

خانم گردشگری که با اشتیاق، چند ساعتی روی پا ایستاد و دسته جات را به خوبی رصد می کرد و توریست تایوانی که با دوربین شخصی خودش، تصاویر زیبایی از اشک و اندوه مردم عاشق ورزنه و ارداتشان به امام حسین(ع) را به ثبت می رساند؛ هر یک لحظات خاصی را در این شهر آفرید.

این حضور هر ساله در حال تکرار شدن است و بخش جالب آن این است که گاهان گردشگران خارجی به اختیار خود، عاشورا، اربعین و دیگر مناسبت های مذهبی را برای ماندن در شهر ورزنه انتخاب می کنند.

اینجاست که باید گفت، عشق به امام حسین(ع)، زمان و مکان نمی شناسد.

 

همچنین بخوانید:

3 نظر در مورد “حضور گردشگران خارجی در عزاداری عاشورای امام حسین(ع) شهر ورزنه/ عکس”

 1. حاج ولی گفت:

  سلام چه خوب است مبلغان دینی مسلط به زبان های خارجی در چنین موقعیتی در این هیات ها حاضر شوند و به بهترین نحو واقعه عاشورا و درس های آن را برای این میهمانان تبیین کنند.

  • اصفهان شرق گفت:

   سلام و احسنت به دید عمیق شما

   امیدوارم کارشناسانی که دعوت گردشگران براشون مهمه، این مهم تر را مد نظر قرار دهند

 2. حسین گفت:

  سلام وتسلیت لا زم است مسئولین یک فردی که با زبان انگیلیسی آشناس بگذارند تا گردشگران را راهنمایی کنند دیروز همشون تعجعب کرده بودن ……….

  یکی باید بافرهنگ عاشورا آشناشون کنه

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.