سرویس: اخبار شهرستان ۱۴:۰۱ - یکشنبه ۰۴ مهر ۱۳۹۵

در نهمین یادواره شهدای ابوالخیر مطرح شد:

خانواده شهدا بهترین مروجان فرهنگ ایثار و شهادتند

بخشدار بن رود گفت: نکوداشت یاد و خاطره شهیدان و تجدید پیمان با آرمان‌های آنان یکی از اهداف محافل انس با شهدا بوده که این خود در انتقال ارزش‌های دفاع مقدس به نسل جوان موثر است.

به گزارش اصفهان شرق، به مناسبت هفته دفاع مقدس نهمین یادواره  4شهید روستای ابوالخیر و هچنین یاد و خاطره 186 شهید بخش بن رود با حضور مسئولان لشگری و کشوری در مسجد جامع روستای ابوالخیر بخش بن رود برگزار شد.

بخشدار بن رود شب گذشته در بخشی از این مراسم، یادواره شهدا را یکی از برنامه های هم فرهنگی عنوان کرد و گفت:  برگزاری یادواره شهدا یکی از زمینه‌های توسعه فرهنگ ایثار و شهادت است و ما مکلفیم واقعیت‌های هشت سال دفاع مقدس را برای نسل امروز بازخوانی کنیم.

احمد صادقی افزود: نکوداشت یاد و خاطره شهیدان و تجدید پیمان با آرمان‌های آنان یکی از اهداف محافل انس با شهدا بوده که این خود در انتقال ارزش‌های دفاع مقدس به نسل جوان موثر است.

وی خانواده شهدا را بهترین مروجان فرهنگ ایثار و شهادت برشمرد و اظهار کرد: خانواده معظم شهدا با بیان خاطرات شهدا نقش موثری را در ترویج این فرهنگ ناب دارند.

امام جمعه شهر اژیه در سخناني به تبيين نقش شهدا در تكوين و بقاي انقلاب اسلامي پرداخت و ولايتمداري و اطاعت از مقام معظم رهبري را بهترين راه براي حفظ دستا‌وردهاي خون شهدا دانست.

حجت الاسلام شاهمیری به پاسداری از خون شهدا اشاره و خاطرنشان کرد: ارزش و اهميت شهيد و شهادت در دين اسلام و قرآن به امت مسلمان به آشكار تبيين شده است و بر همه ما واجب است در اين راستا قدم هاي راسخ برداريم.

در این مراسم از چهار خانواده شهید حسن اسماعیلی اولین شهید بسیجی شرق اصفهان، خانواده شهید سید اسدالله محمدی، خانواده شهید علی عزیزی، خانواده آزاده و جانباز شهید حاج عبدالعلی صابری روستای ابوالخیر و 30 نفر از آزادگان، جانبازان و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس بخش بن رود و شهر ورزنه تجلیل به عمل آمد.

 

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.