سرویس: اخبار شهرستان ۱۴:۰۱ - یکشنبه ۰۴ مهر ۱۳۹۵

در نهمین یادواره شهدای ابوالخیر مطرح شد:

خانواده شهدا بهترین مروجان فرهنگ ایثار و شهادتند

بخشدار بن رود گفت: نکوداشت یاد و خاطره شهیدان و تجدید پیمان با آرمان‌های آنان یکی از اهداف محافل انس با شهدا بوده که این خود در انتقال ارزش‌های دفاع مقدس به نسل جوان موثر است.

به گزارش اصفهان شرق، به مناسبت هفته دفاع مقدس نهمین یادواره  ۴شهید روستای ابوالخیر و هچنین یاد و خاطره ۱۸۶ شهید بخش بن رود با حضور مسئولان لشگری و کشوری در مسجد جامع روستای ابوالخیر بخش بن رود برگزار شد.

بخشدار بن رود شب گذشته در بخشی از این مراسم، یادواره شهدا را یکی از برنامه های هم فرهنگی عنوان کرد و گفت:  برگزاری یادواره شهدا یکی از زمینه‌های توسعه فرهنگ ایثار و شهادت است و ما مکلفیم واقعیت‌های هشت سال دفاع مقدس را برای نسل امروز بازخوانی کنیم.

احمد صادقی افزود: نکوداشت یاد و خاطره شهیدان و تجدید پیمان با آرمان‌های آنان یکی از اهداف محافل انس با شهدا بوده که این خود در انتقال ارزش‌های دفاع مقدس به نسل جوان موثر است.

وی خانواده شهدا را بهترین مروجان فرهنگ ایثار و شهادت برشمرد و اظهار کرد: خانواده معظم شهدا با بیان خاطرات شهدا نقش موثری را در ترویج این فرهنگ ناب دارند.

امام جمعه شهر اژیه در سخنانی به تبیین نقش شهدا در تکوین و بقای انقلاب اسلامی پرداخت و ولایتمداری و اطاعت از مقام معظم رهبری را بهترین راه برای حفظ دستا‌وردهای خون شهدا دانست.

حجت الاسلام شاهمیری به پاسداری از خون شهدا اشاره و خاطرنشان کرد: ارزش و اهمیت شهید و شهادت در دین اسلام و قرآن به امت مسلمان به آشکار تبیین شده است و بر همه ما واجب است در این راستا قدم های راسخ برداریم.

در این مراسم از چهار خانواده شهید حسن اسماعیلی اولین شهید بسیجی شرق اصفهان، خانواده شهید سید اسدالله محمدی، خانواده شهید علی عزیزی، خانواده آزاده و جانباز شهید حاج عبدالعلی صابری روستای ابوالخیر و ۳۰ نفر از آزادگان، جانبازان و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس بخش بن رود و شهر ورزنه تجلیل به عمل آمد.

 

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.