سرویس: فرهنگی 10:40 - سه شنبه 23 شهریور 1395

مشاور وزیر ارشاد:

حمایت از کارگاه‌ها با تسهیلات کم بهره زمینه اشتغال جوانان را فراهم می‌کند

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: حمایت از کارگاه‌ها با استفاده از تسهیلات کم بهره و بدون بهره زمینه اشتغال جوانان را فراهم می‌کند.

به گزارش اصفهان شرق، حجت الاسلام حمیدرضا ارباب سلیمانی در حاشیه بازدید از نمایشگاه چلچراغ هنر در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تحرک و پویایی مرم شهرضا در نگاه نخست نظر بینندگان را به خود جلب می‌کند اظهار داشت: نشاط و شادمانی در بین هنرمندان شهرضا و همدلی و همزبانی در دل مسئولان در شهرضا زمینه را برای بروز و رشد استعدادها و توانایی‌های مردم شهرضا فراهم کرده تا بتواند در فضای عمومی کشور مطرح شود.

وی با اشاره به ظرفیت‌های فراوانی که در بین مردم شهرضا وجود دارد، گفت: باید براساس یک برنامه‌ریزی صحیح برای به بار نشستن این ظرفیت‌ها تلاش کرد.

دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور با اشاره به لزوم سرمایه‌گذاری برای رونق آموزشگاه‌ها در سطح شهرضا، خاطرنشان کرد: یکی از نیازهای اصلی در این شهرستان، توجه به تولید در کارگاه‌های زودبازده در سطح این شهرستان است، حمایت از کارگاه‌ها با استفاده تسهیلات کم بهره و بدون بهره زمینه اشتغال جوانان را فراهم می‌کند.

وی با بیان اینکه ما تلاش می‌کنیم که یک بازارچه صنایع دستی برای مردم این شهرستان و مردمی که از این شهرستان می‌گذرند ایجاد کنیم، گفت: ایجاد این بازارچه دائمی بر اقتصاد و فرهنگ این خطه کمک کرده و زمینه اشتغال‌زایی بیشتر در منطقه را فراهم می‌کند.

حجت‌الاسلام ارباب سلیمانی با اشاره به فضای کار و تلاشی که در شهرضا وجود دارد، گفت: این تلاش‌ها برای حضور در سطح ملی نشان دهنده وجود زمینه را برای حضور در عرصه‌های بین المللی است.

وی با بیان این که ٧� � کانون تخصصی در ٢٢ رشته در مساجد سراسر کشور فعال هستند، تصریح کرد: راه اندازی کانون فرهنگی هنری مساجد از مسیر ائمه جماعات انجام می‌شود تا محوریت آنان در مساجد حفظ شود.

دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور گفت: راه اندازی کتابخانه اقدام دیگر این ستاد در مساجد است که سالانه 4 میلیارد تومان برای این فعالیت هزینه می‌شود و کتاب‌های آنها نیز از طریق دبیرخانه‌های استانی و سایر مبادی به مساجد ارسال می‌شوند.

وی تصریح کرد: توجه به روستاها و عشایر اقدام دیگر این ستاد است زیرا این دو قشر جمعیت عظیمی از کشور را شامل می‌شوند و  برای تهیه و تولید محصولات کشاورزی و دامداری برای استفاده در کشور تلاش بسیاری می‌کنند.

انتهای پیام/تسنیم

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.