سرویس: اجتماعی ۱۴:۱۴ - سه شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۵

رئیس بخش آنکولوژى بیمارستان رسول اکرم عنوان کرد

سرطان ریه کشنده‌ترین سرطان در جهان/ داروی ایرانی جزء یکى از بهترین داروهاى ضد سرطان

رئیس بخش آنکولوژى بیمارستان رسول اکرم با اشاره به اینکه سرطان ریه کشنده‌ترین سرطان در جهان است، گفت: داروی ایرانی «الوپم» جزء یکى از بهترین داروهاى ضد سرطان قرار دارد.

به گزارش اصفهان شرق، على شهریارى در سمینار یک روزه تازه هاى سرطان ریه گفت: سرطان ریه کشنده ترین سرطان در زنان و مردان جهان و ایران است ولی جدیدترین دستگاه ها و روش هاى درمانى به کشور وارد شده است.

وی افزود: دستگاه هاى پت، آندوسونوگرافى ریه، تکنیک هاى جدید جراحى و سایبرنایف تنها بخشى از روش هاى درمانى سرطان ریه در ایران بوده و استفاده از داروهاى شیمى درمانى جدید و پیشرفت در داروهاى ایمونوآنکولوژى میزان اثربخشى درمان سرطان ریه را بیشتر کرده است.

رئیس بخش آنکولوژى بیمارستان رسول اکرم ادامه داد: طى سال هاى اخیر شرکت هاى داخلى مانند شرکت نانو الوند داروهاى متعددى به بازار ارائه دادند که اثربخشى مشابه نمونه هاى خارجى داشته است همچنین داروى رونمایى شده در این زمینه آلوپم نام دارد که در درمان سرطان ریه استفاده مى شود و از نظر عوارض و اثربخشى عملکردى مشابه نمونه خارجى دارد.

شهریارى با اشاره به اینکه این داروى ژنریک طى دو ماه استفاده در بیمارستان ها اثربخشى مطلوبى داشته ، گفت: الوپم نام تجارى داروى پمترکسد است که توسط شرکت دارویى نانو الوند تولید شده است و از این دارو براى درمان سرطان ریه استفاده مى شود.

وی ادامه داد: اثربخشى مناسب و عوارض دارویى قابل قبول این دارو، آن را جزو یکى از بهترین داروهاى ضد سرطان قرار داده است.

فارس

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.