اصفهان شرق

اولویت اردوهای جهادی مناطق محروم اصفهان باشد/ ارزان تمام کردن پروژه ها از ظرفیت های خوب طرح هجرت است

کدخبر: 108814
۱۳۹۵/۰۵/۱۴ در ساعت ۱۲:۰۵

به گزارش اصفهان شرق، فضل ا… کفیل فرماندار اصفهان در جلسه ستاد پشتیبانی طرح هجرت و اردوهای جهادی، به دستاوردهای مثبت اجرای طرح هجرت و اردوهای جهادی اشاره و تأکید کرد: جمعیت گسترده‌ای از نوجوانان و جوانان در قالب این اردوها، باافتخار و باعلاقه و انگیزه و برای رضای خدا در مناطق محروم حضور یافته و باروحیه جهادی و ازخودگذشتگی در راستای سازندگی و محرومیت‌زدایی در این مناطق حرکت می‌نمایند که از این ظرفیت باید در حوزه‌های مختلف به‌درستی استفاده کرد.

وی با اشاره به محرومیت‌های موجود در شهرستان اصفهان، خاطرنشان کرد: اگر در شرق اصفهان گذر کنیم، محرومیت‌هایی در حوزه‌های مختلف به چشم می‌خورد که متأسفانه به علت عدم مطالعه جدی و نیازسنجی دقیق، مورد غفلت قرارگرفته‌اند.

کفیل تصریح کرد: بسیج سازندگی باید اولویت را به مناطق محروم شهرستان اختصاص دهد.

فرماندار اصفهان با تأکید بر اینکه بخشداران باید جلسات ستاد پشتیبانی طرح هجرت و اردوهای جهادی را در بخش‌ها تشکیل دهند و در راستای تعیین اولویت‌ها و نیازهای بخش اقدام نمایند، اظهار کرد: یکی از ملاحظات ما در استفاده از ظرفیت خوب اردوهای جهادی، به حداقل رساندن و ارزان تمام کردن پروژه‌هاست.

کفیل همچنین بر تعیین مکان‌های مناسبی در بخش‌ها جهت استقرار اردوهای جهادی به‌منظور انجام اقدامات، تأکید کرد.

وی بابیان اینکه همه فعالیت‌ها صرفاً به عرصه عمرانی محدود نمی‌شود، خاطرنشان کرد: اگر آموزش را در برخی مناطق گسترش دهیم، به دیگر عرصه‌ها کمک کرده‌ایم، چراکه آموزش و مشاوره در همه حوزه‌های موردنیاز جامعه خصوصاً در امر اشتغال بسیار مؤثر است.

فرماندار اصفهان با تقدیر از بسیج سازندگی در مقابله با عوامل بیماری سالک در سال گذشته ابراز امیدواری کرد که امسال هم با انجام تفاهم‌نامه بین بسیج سازندگی و تعدادی از دستگاه‌ها ازجمله مراکز بهداشت ،اوقاف و امور خیریه ،میراث فرهنگی ، بهزیستی و آب روستایی شاهد اقدامات مؤثر و مورد رضایت مردم در روستاهای شرق اصفهان باشیم.

نواحی سه‌گانه بسیج و تعدادی از مدیران دستگاه‌ها در این جلسه، گزارشی را پیرامون اقدامات صورت گرفته و طرح‌های قابل‌اجرا در قالب طرح هجرت و اردوهای جهادی، ارائه کردند.

روابط عمومی فرمانداری اصفهان