سرویس: دین و اندیشه ۰۹:۱۶ - چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۵

مدیرکل حج و زیارت اصفهان خبر داد

آغاز پیش ثبت نام اعزام اربعین حسینی از ۱۶ مرداد/اعزام هفتگی زائران اصفهانی در قالب ۵ پرواز

مدیرکل حج و زیارت استان اصفهان با اشاره به پلمپ دفترهای زیارتی غیرمجاز در اصفهان گفت: علاقمندان به شرکت در پیاده روی اربعین حسینی می‌توانند از ۱۶ مرداد با مراجعه به سامانه «سماح» ثبت نام کنند.

به گزارش اصفهان شرق، غلامعلی زاهدی با اشاره به آغاز پیش ثبت نام برای اعزام سفر اربعین حسینی اظهار داشت: مسئولیت اجرایی اعزام طرح پیاده‌روی اربعین حسینی با وزارت کشور است و ثبت نام و اعزام زائران توسط سازمان حج و زیارت انجام می‌شود که متقاضیان می‌توانند از 16 مرداد با مراجعه به سامانه سماح به نشانی https://samah.haj.ir/ پیش ثبت نام اولیه خود را انجام دهند.

وی افزود: مراحل بعدی ثبت نام و ارائه مدارک در شهریور و مهر انجام می‌شود و لازم است تا همه متقاضیان در سامانه سماح ثبت نام کرده باشند تا مشکلی در اعزام آنان برای اربعین حسینی ایجاد نشود.

مدیرکل حج و زیارت استان اصفهان بیان کرد: سال گذشته 80 هزار زائر اصفهانی در سامانه سماح ثبت نام کردند و بیش از 100 هزار نفر از استان اصفهان در مراسم اربعین حسینی در کربلای معلا شرکت کردند، پیش بینی می‌شود امسال تعداد بیشتری از زائران در این مراسم معنوی شرکت کنند.

وی درباره اعزام زائران اصفهانی به عتبات عالیات تصریح کرد: در حال حاضر زائران اصفهانی به صورت هفتگی در قالب 5 پرواز و حداقل یک دستگاه به صورت زمینی به عتبات عالیات اعزام می‌شود، هر یک از کاروان‌ها حدود 40 نفر است و هر هفته 30 گروه به کشور عراق برای زیارت عتبات مقدسه اعزام می‌شوند.

زاهدی استفاده از کاروان‌های زیرنظر سازمان حج و زیارت را برای اعزام زائران به عراق توصیه کرد و گفت: کاروان‌هایی که زیر نظر سازمان حج و زیارت نیستند معمولاً دچار مشکلات امنیتی می‌شوند، همچنین با توجه به گزارش‌های رسیده و عدم بیمه کامل زائران و نبود امکانات درمانی و پزشکی توصیه می‌شود زائران برای زیارت عتبت عالیات از کاروان‌های مجاز استفاده کنند.

وی با اشاره به برخورد سازمان حج و زیارت با کاروان‌های غیرمجاز بیان کرد: از ابتدای سال بیش از 100 گروه و فرد که اقدام به اعزام زائران به صورت غیرمجاز کرده‌اند، شناسایی شده و پرونده برخی از آنان در دادگستری در جریان است، همچنین چند دفتر زیارتی غیرمجاز پلمپ شده است.

تسنیم

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.