سرویس: غیر تولیدی ۱۴:۱۴ - جمعه ۰۱ مرداد ۱۳۹۵

داریوش ارجمند

ظرفیت زورخانه برای ترویج فرهنگ پهلوانی در جامعه استفاده شود

بازیگر با تجربه سینمای ایران گفت: ما باید پیرو خط پهلوانی باشیم و فرهنگ پهلوانی را در بین جامعه خود انتشار دهیم تا بتوانیم تأثیرات این فرهنگ را در جامعه خود مشاهده کنیم.

به گزارش اصفهان شرق، داریوش ارجمند در روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه‌ای اظهار داشت: ما باید در فرهنگ پهلوانی پیرو خط امام خودمان، امام علی‌ (ع) باشیم و این فرهنگ را در جامعه خود تکثیر کنیم تا بتوانیم نتایج آن را درون جامعه خود مشاهده کنیم.

وی ادامه داد: 3 چیز وجود دارد که می‌تواند مردم را با میل خود گرد هم جمع کند، یکی هنر، دیگری دین و در آخر هم ورزش. ورزش زورخانه‌ای که ورزش باستانی کشور ما است دارای هر 3 این موارد است. زورخانه یک ورزش مخصوص است چون هنر، موسیقی و سبک خاص خود را دارد.

بازیگر با تجربه سینمای ایران درباره این ورزش و آداب پهلوانی بیان کرد: پس از محرابی که امام جماعت در آن نماز می‌خواند، گود زورخانه دومین گودی است که مقدس است. سازمان ورزش باید ترتیبی بدهد که تمام ورزشکاران تمام رشته‌ها حداقل یک بار در زورخانه حضور پیدا کنند و فرهنگ آن را یاد بگیرند و جوانمردی را حس کنند.

وی افزود: من خوشحال می‌شوم که ببینم کسانی مانند پهلوان تختی و پوریای ولی تکثیر شوند. به مردم اصفهان نیز تبریک می‌گویم که برگزار کننده جشن روز پهلوانی در شهر خود هستند.

امروز هفدهم شوال در تقویم ملی ایران به عنوان روز فرهنگ پهلوانی نام گرفته است که به همین مناسبت جشنی با حضور پیشکسوتان ورزش پهلوانی در اصفهان، پایتخت فرهنگ پهلوانی کشور برگزار شد.

تسنیم

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.