اصفهان شرق

دفاع قاطع از ارزش های اسلامی وظیفه همگان است/ عدم توجه به مباحث دینی آسیب جامعه امروز ماست

کدخبر: 107356
۱۳۹۵/۰۴/۲۴ در ساعت ۱۱:۵۳

به گزارش خبرنگار اصفهان شرق از جرقویه سفلی، همایش عفاف و حجاب در سالن شهرداری محمدآباد با حضور جمعی از بانوان این شهر برگزار شد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج امام علی(ع) در این همایش با اشاره به راهپیمایی روز قدس و حضور باشکوه مردم در این راستا گفت: مسلما این حضور مشت محکمی بر دهان دشمنانی است که هر لحظه در صدد ضربه زدن به کشور میباشند.

سرهنگ مهدی ساعی با توجه به بحث حجاب و پوشش در دین مبین اسلام، اظهار کرد: اولین اتفاق در سرپیچی کردن از دستورات خداوند متعال این است که حجاب را از خود دور کنیم و به این واسطه اثرات گناه در انسال ظاهر می شود.

وی با اشاره به اینکه در تمامی ادیان الهی بر پوشش تاکید شده است، افزود: انقلاب اسلامی ما دارای یک سری ارزش های الهی می باشد که جبهه استکبار از همان ابتدا درصدد زدن این ارزش ها بوده و یکی از همین ارزش های مهم  و کلیدی امر حجاب، آن هم کامل و پوشش چادر است که دشمنان را بسیار عصبانی کرد.

ساعی، چادر را سلاح محکمی برای زنان مسلمان عنوان و گفت: با این سلاح می توان از ارزش های خود دفاع کند زیرا حجاب یادگار اهل بیت(ع)، حضرت زهرا(س) و حضرت زینب است و باید قدر بدانیم و در حفظ آن تلاش کنیم.

وی تاکید کرد: وظیفه سنگین ما انتقال این فرهنگ به جوانان و نوجوانان است و یکی ازآسیب های امروز در خانواده ها، عدم حساسیت و توجه به مباحث ارزش دینی می باشد.

فرمانده ناحیه امام علی(ع) بیان کرد: دشمنان برای پیشبرد اهداف خود در جامعه و تحت الشعاع قرار دادن خانواده ها با یک طراحی هدفمند شبکه های اجتماعی مذهبی را طراحی کردند که از این طریق مردم مذهبی پای ماهواره بنشینند و سپس این دین ما را مورد هدف قرار می دهند و به راحتی به مقاصد شوم خود می رسند.

وی با اشاره به 6 عاملی که دشمن را برای رسیدن به اهدافش بر علیه ما دنبال می کند، افزود: تغییر دادن ذائقه و سلیقه، تغییر احساسات و عواطف، تغییر در ادراک، عوض شدن باورها، عوض شدن اراده و تغییر عزم و خروجی این شش گام منجر به تغییر رفتار می شود و ناخواسته پای روی خون شهدا می گذاریم.

سرهنگ ساعی وظیفه والدین را ارتباط برقرار کردن با فرزندان دانست و تاکید کرد: با حضور فرزندان در مساجد، برنامه های بسیج، برنامه های دینی و مذهبی و همچنین شرکت در حلقه های صالحین می توانیم آنها را در برابر هجوم فرهنگی دشمن واکسینه کرد.

در پایان فرمانده ناحیه امام علی(ع)، وظیفه همگان را دفاع قاطع و محکم از ارزش هایی دانست که شهدا برای انها شهید شدند.