سرویس: اجتماعی ۱۶:۰۶ - یکشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۵

معاون بهره برداری شرکت آبفا اصفهان:

ظرفیت اضطراری تأمین آب شرب اصفهان کاهش یافت

معاون بهره برداری شرکت آبفا استان اصفهان با بیان اینکه با عدم جاری بودن آب در زاینده رود حدود ۳ هزار لیتر در ثانیه از ظرفیت اضطراری تأمین آب شرب استان کاسته شده است، گفت: با توجه به شرایط موجود صرفه جویی در مصرف آب در فصل تابستان ضروری قلمداد می‌شود.

به گزارش اصفهان شرق، به‌نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان، حسن غلامی به میزان مصرف آب در هنگام افزایش دما پرداخت و اظهار داشت: هنگامی که دمای هوا بین 33 تا 35 درجه باشد حدود 18 درصد به مصرف آب افزوده می‌شود.

وی افزود: در دمای بین 35 تا 37 درجه مصرف آب 23 درصد اضافه شده و هنگامی دمای هوا به 37 تا 39 درجه برسد مصرف آب نیز 27 درصد افزایش می‌یابد، همچنین در دمای بین 39 تا 42 درجه 32 درصد مصرف آب بیش از پیش می‌شود.

معاون بهره برداری شرکت آبفا استان اصفهان مصرف بی رویه آب را در فصل تابستان در میان برخی از شهروندان مانع از توزیع عادلانه آب دانست و تصریح کرد: هم‌‌اکنون همه منابع و ظرفیت‌های تأمین آب شرب استان در مدار بهره برداری قرار دارد، این درحالی‌ است که با عدم جاری بودن آب در بستر زاینده رود حدود 3 هزار لیتر در ثانیه از ظرفیت اضطراری تأمین آب شرب استان کاسته شده است، بر این اساس صرفه جویی در مصرف آب در فصل تابستان ضروری قلمداد می‌شود.

وی با بیان اینکه مردم می‌توانند با توجه به توصیه‌های شرکت آبفا استان پیرامون چگونه درست مصرف کردن آب در فصل تابستان مانع از وقوع چالش جدی بحران کم آبی شوند، گفت: اگر هم استانی‌ها به توصیه‌هایی که شرکت آبفا استان اصفهان از طریق رسانه ملی و دیگر رسانه‌ها به مردم می‌نماید عمل کنند مطمئناً بحران کم آبی در فصل تابستان امسال هم مانند سنوات گذشته بدون کمترین چالشی پشت سر گذاشته می‌شود.

غلامی خاطرنشان کرد: به عنوان مثال اگر مشترکان برای کولرهای خود سایبان نصب کنند حدود 10 درصد از مصرف آب کولرها کاسته می‌شود این درحالی است که اگر سایبان بر روی کولرها نصب نشود با توجه به افزایش دما و به دنبال آن ورود کولرها به چرخه مصرف آب به ازای هر 5 ساعت کارکردن کولرها معادل مصرف سرانه یک نفر به چرخه مصرف اضافه می‌گردد یعنی در فصل تابستان 20 درصد به مصرف آب اضافه می‌شود.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.