سرویس: اجتماعی 17:59 - جمعه 11 تیر 1395

امام جمعه ورزنه:

روز جهانی قدس روز مبارزه با استکبار جهانی و صهیونیسم است

حجت‌الاسلام شامحمدی گفت: روز جهانی قدس روز مبارزه با استکبار جهانی وصهیونیسم خونخوار است که حضرت امام (ره) می فرماییدروز قدس یک روز جهانی است روز مقابله مستضعفین در برابر زیاده خواهی مستکبران است روز قدس فقط به قدس اختصاص نداردباید در برابر دشمنان اسلام وحامیان اسرائیل خاصه آمریکای جنایتکار ایستادگی ومقاومت نمود.

به گزارش اصفهان شرق، حجت‌الاسلام والمسلمین اسماعیل شامحمدی  ظهر امروز در جمع نمازگزاران در محل مسجد جامع شهر ورزنه ضمن دعوت به تقوای الهی و پرهیز از گناه ، به اهمیت انفاق درجامعه اسلامی  اشاره واظهارداشت: خداوند متعال درقرآن کریم به مومنین وکسانی که وسعت رزق وتمکن مالی دارندتوصیه به انفاق ورسیدگی به محرومین را می نماید که هرکس به وسع خود به محرومین ونیازمندان کمک کندبسیاری از مشکلات جامه مرتفع خواهد شد.

خطیب جمعه ورزنه تصریح کرد: وسعت گاهی درمال ،جسم وجان  ودرفکر می باشد که باید هرکس به وسعی که دارد چه در مال وچه در جسم وجان وفکر در جامعه انفاق کند که مجاهیدین وکسانی که ازاموال وانفس خود انفاق می کنند نزد خداوند متعال درجه ای ویژه ای دارند وبه آنها وعده بهشت داده شده است وترک انفاق گناه بسیار بزرگی خواهد بود.

حجت الاسلام شامحمدی با اشاره به وجود فلسفه  در احکام الهی اظهار داشت: خداوند متعال برای احکام خود فلسفه ای نهاده است که فلسفه نماز تعظیم وسر به سجده قراردادن فقط دربرابر خداونداست ونه غیر ازاو وفلسفه روزه ترک از گناه وخود را آزمدن در مقابله با هوا های نفسانی وهمچنین درک اغنیا نسبت به فقرا می باشد که فلسفه انفاق هم این است که باکمک کردن به مستضعفین خیلی از عقب ماندگی ها و معضلات جامعه برطرف می شود واختلاف طبقاتی از بین می رود.

وی درادامه گفت : هدیه دادن ،خمس وزکات و اموال خودرا وقف کردن وصدقه دادن در راه خدا رسیدگی به امور فقرا یک موهبت الهی است که باید به این مسائل نگاه ویژه ای داشته باشیم.

حجت الاسلام شا محمدی در خطبه دوم نماز جمعه با اشاره به اهمیت روز جهانی قدس اظهار داشت : روز جهانی قدس روز مبارزه با استکبار جهانی وصهیونیسم خونخوار است که حضرت امام (ره) می فرماییدروز قدس یک روز جهانی است روز مقابله مستضعفین در برابر زیاده خواهی مستکبران است روز قدس فقط به قدس اختصاص نداردباید در برابر دشمنان اسلام وحامیان اسرائیل خاصه آمریکای جنایتکار ایستادگی ومقاومت نمود.

امام جمعه ورزنه در ادامه بیان داشت : آمریکا کودتاهای زیادی را بر علیه مردم مسلمان ایران اسلامی انجام ازجمله کودتای نوژه ،حمله به طبس ،حمله به هواپیمایی جمهوری اسلامی وکشته شدن کودکان وزن ومرد بی دفاع ،تحمیل جنگ عراق برعلیه ایران که به حمایت آمریکا انجام شد ترور17 هزاراز مردم ایران اسلامی آنهم  شخصیت ها وبزرگان نظام از جمله مطهری ،بهشتی ،رجایی ،باهنر وشهیدان محراب که این ایام سالگید شهادت شهید صدوقی می باشد اینها نشانه های دشمنی آمریکا با نظام ومردم ودین مردم مسلمیان ایران اسلامی است.

حجت الاسلام شامحمدی به نقض برجام توسط آمریکااشاره وافزود: بیش از 6 ماه از برجام می گذرد درصورتی که ما به تعهدات خود عمل نمودیم ولی آمریکا تعهدات خود نسبت به برجام را نقض می کند که سیاسیون ،مجلس ودولت باید دربرابر این بدعهدی ها واکنش نشان دهند وهمانطور که رهبر انقلاب به شاعران فرمودند در اشعار خود ازبد عهدی ونقض برجام توسط آمریکا شعربگویید باید مردم با شعار های حماسی وانقلابی خود بعداز هرنماز دربرابر زیادخواهی آمریکا وبدعهی استکبار ایستادگی ومقاومت نمایند.

امام جمعه ورزنه با اشاره به حقوق های نجومی بعض از مدیران بیان داشت: این حقوق های نجومی بعضی ازمدیران از جیب مردم برداشته می شود چگونه این گونه حقوق ها پرداخت می شوددر صورتی که در بحث پرداخت یارانه ها  به مردم همیشه دولت دچار مشکل می شود وبران شده اند که یارانه ها راحذف کنند که نیاز به حذف یارنه ها نیست جلو دزدان وکسانی که بیت امال را حیف میل می کنند بگیرید ودستشان را کوتاه نمایید.

وی ادامه در ادامه افزود: حضرت امام (ره) بارها می فرمودند که این مردم زاغه نشین ومستضعف نظام اسلامی را باحمایت های خود برپا نمودند، مسئولین مواظبت کنند که هر مدیری که با کم کاری خود قصد بدبینی ودلسری مردم را در پی داشته باشد خیانت به نظام وخون شهدا نموده است.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.