سرویس: اخبار شهرستان ۱۸:۳۴ - جمعه ۲۸ خرداد ۱۳۹۵

امام جمعه شهر نصرآباد:

رکورد و بیکاری دو مشکل اصلی کشور است

حجت الاسلام فرهنگ گفت: رکورد و بیکاری دو مشکل اصلی کشور است و جلوی چشم مردم قرار دارد.

به گزارش اصفهان شرق از جرقویه سفلی، در دومین جمعه از ماه مبارک رمضان ، امام جمعه محترم نصرآباد جرقویه، ابتدا نمازگزاران را به رعایت تقوای الهی سفارش کرد ، و در ادامه با استناد به آیات قرآن کریم و احادیث بزرگان دین به ارائه چند راهکار برای استمرار و تثبیت برکات وجودی این ماه پر خیر و برکت پرداخت، و تصریح کرد: انسان روزه دار با دوری از حرام های الهی ،  افزایش ارتباط با کلام خدا و تلاوت قرآن کریم ، عرضه حوایج و نیازهای مادی و معنوی خود به درگاه خداوند متعال و طلب مغفرت در این ماه آمرزش و بندگی می تواند از آثار و خیرات این ماه در طول سال و عمر خویش بهره ببرد.

 وی از ترویج گناه و بی بند و باری در جامعه به عنوان بزرگترین عامل از بین رفتن اخلاق و اشاعه فساد یاد کرد؛  و قرآن را نسخه هدایت بشر و عامل سعادت دنیا و آخرت برشمرد ؛ و در رابطه با نقش ایمان در زندگی گفت: مهمترین نیاز انسان نیاز به هدایت و ایمان است، وآنچه زندگی برخی را تحت تاثیر قرار داده ، عدم توجه به این نیاز اساسی است، و باید بدانیم سر منشا همه مشکلات در زندگی نداشتن ایمان و اعتقاد قوی و راسخ است.

سفارش به تقوا این شعار اساسی و همیشگی نماز دشمن شکن و وحدت آفرین جمعه مطلع خطبه دوم نماز جمعه نصرآباد بود که خطیب ارجمند با استناد به کلامی گهربار از امیر بیان و سرور متقیان حضرت علی علیه السلام گفت: اخلاص در عمل ، کوتاه بودن آرزوها و استفاده بهینه از فرصت ها سه نشانه انسان با تقواست، که امیدواریم خداوند متعال این صفات را در وجود همه ما نهادینه سازد.

سالروز ولادت با سعادت کریم اهل بیت حضرت امام حسن مجتبی علیه السلام اولین مناسبتی بود ، که خطیب نماز جمعه نصرآباد در خطبه به تبیین و تشریح آن پرداخت، و با بر شمردن شمه ای از فضایل این امام همام گفت: ما از مکتب این امام بزرگوار درس های فراوانی می گیریم که از جمله آن می توان به درس اسلام ناب که مهربانی با یاران و غضب با دشمنان است و کمک به نیاز مندان و غافل نشدن از محرومان اشاره کرد.

علیرضا فرهنگ با اشاره به صدور فرمان  امام خمینی (ره)  در اول تیرماه 1360  مبنی بر تشکیل سازمان تبلیغات اسلامی به تشریح نقش تبلیغ در جامعه پرداخت، و افزود:  مردم باید جایگاه تبلیغ دین را بشناسند ، و همه  برای حفظ دین تلاش و هزینه کنند، و بدانند اگر دین حفظ شود دنیا و آخرت نصیب انسان می گردد؛  نمی شود که انسان انتظار داشته باشد ، برای دین باید تبلیغ شود، ولی هزینه نکند و این امر مسوولیت سنگینی است که همه باید در قبال آن به وظیفه خود عمل نمایند.

موضوع دیگری که توسط امام جمعه نصرآباد در این هفته مورد توجه قرار گرفت، در پیش بودن هفته قوه قضائیه بود، که نامبرده با تبیین انتظارات مقام معظم  رهبری از قوه قضائیه گفت : جلو بردن کار با اعتماد به نفس و قاطعیت ، گرفتن گریبان متجاوز و متخلف و نشان دادن اقتدار قوه قضائیه در برخورد با آنها و  مبارزه با فقر فساد و تبعیض  از جمله انتظارات معظم له از این قوه است.

وی با تاکید بر این که مبارزه با فساد شعار اصلی انقلاب اسلامی است، گفت:  باید همه دستگاه ها بویژه قوه قضائیه به این امر توجه و فرمایشات مقام عظمای ولایت را سر لوحه کار  خود قرار  داده و بویژه در بحث حقوق های نجومی  که بازتاب خوبی ندارد و در شان نظام نیست مجددانه ورود پیدا کنند؛ البته هم قوه قضاییه و هم دولت کار را  شروع و  اقدامات شایسته ای داشته اند ،  و انتظار می رود کار به خوبی پیش برود  و  برخورد لازم صورت گیرد.

دیدار مهم رهبر حکیم انقلاب با کارگزاران نظام جمهوری اسلامی ، مهمترین بخش خطبه های این هفته نماز جمعه نصرآباد  را تشکیل می داد، که به تفصیل تشریح ش؛ و امام جمعه محترم در رابطه با اهمیت و جایگاه ولایت در کشور گفت: اگر این نعمت بزرگ الهی نبود شک نکنید که نظام ما ساقط شده بود؛ آنچه کشور ما را حفظ کرده محور ولایت است و اعتمادی که مردم به رهبری دارند، و اتحادی که بین مردم و رهبری است.

وی با بیان این که مقام عظمای ولایت از ایمان مردم ،  اقتصاد کشور ،  قدرت دفاعی ، پیشرفت علمی و جمعیت کشور به عنوان 5 عنصر توانمندی کشور یاد کردند،  افزود: دشمن درصدد است که توانمندی های جمهوری اسلامی را ازبین ببرد. تمام تلاشش هم برای مورد اول یعنی ایمان مردم است.اگر در اقتصاد ما خلل ایجاد می کند، یا در جمعیت کشور دست می برد ، و یا از موضوع دفاعی کشور هراس دارد ، و یا خواستار متوقف کردن پیشرفت علمی کشور است ، فقط برای این است که ایمان مردم را از آنها بگیرد، و کشور به خودشان  وابسته شود.

فرهنگ در ادامه به تبیین فرازها و نکات دیگری از بیانات رهبر فرزانه انقلاب در این دیدار مهم پرداخت؛ وگفت : امریکا  ذاتش شرارت است و تغییر نکرده ،  امریکا همان امریکای اول و قبل از انقلاب است؛ بعضی تصور نکنند  که می شود با امریکا کنار آمد؛ مقامات امریکا کثیف ترین آدم ها هستند ، که دایم از یک طرف انسان ها را به خاک و خون می کشند و  از طرفی می  آیند پای میز با ما مذاکره می کنند،و به ریش ما می خندند،و فکر می کنند می توانند کشور ما را زیر سلطه خود بگیرند.

 امام جمعه نصرآباد با بیان این که در این صحبت برای اولین بار حضرت آقا بحث  برد –  برد در مذاکرات هسته ای و ادعای عبور از رکود  را رد کردند، در این خصوص و موضوع برجام تصریح کرد: رکورد و بیکاری دو مشکل اصلی کشور و جلوی چشم مردم است ، و دولت فعلی ، سابق و اسبق  هر کدام  در حد خود در بحث رکود و مساله بیکاری مقصرند. برجام مخالفان و موافقانی  دارد و هر دو مبالغه می کنند. برجام محسنات و معایبی دارد، اما خیلی از محسناتش تامین نشد.

نامبرده با تشریح این موضوع که به چالش کشیدن  مواضع مسوولان و نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری  امریکا توسط مقام معظم رهبری و دادن این هشدار که اگر شما برجام را پاره کنید،  ما آن را اتش می زنیم ، بیانگر روحیه علوی استکبار ستیزی و نترسیدن از امریکا و اجانب و تمام دنیا ی استکبار در وجود رهبر فرزانه انقلاب است ؛  گفت: عربستان غلام حلقه به گوش امریکاست و همه کشورها دارند نوکری امریکا را می کنند، و تنها کشوری که زیر بار امریکا نرفته و رهبری اش اینها را مقتدرانه عددی حساب نمی کند، کشورماست. به خاطر همین است که داعش نفوذ نکرده ، و از ایران می ترسند، و علیرغم مجهز بودن جرات حمله به ایران را ندارند،و این نعمتی است که باید قدرش را بدانیم.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.