سرویس: اجتماعی ۱۱:۰۰ - یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۵

مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان خبر داد

مهرماه؛ برگزاری اجلاس شورای جهانی صنایع‌دستی در اصفهان

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان گفت: اصفهان در مهرماه سال جاری میزبان اجلاس شورای جهانی صنایع دستی خواهد بود و در کنار آن مجمع منطقه‌ای آسیا اقیانوسیه نیز در اصفهان برگزار می‌شود.

به گزارش اصفهان شرق، فریدون الهیاری شامگاه شنبه در آئین تجلیل از خادمان صنایع‌دستی اصفهان با بیان اینکه شورای جهانی صنایع دستی یکی از سازمان‌های زیر مجموعه یونسکو است اظهار داشت: این شورا با 90 عضو از کشورهای مختلف جهان یکی از مهم‌ترین مراجع بین‌المللی بوده و کشورمان نیز حدود 50 سال است که عضو شورای جهانی صنایع دستی است.

وی با بیان اینکه تنها دو شهر اصفهان و جیپور در جهان هستند که با پذیرش تمامی صنایع دستی به‌ عنوان شهر جهانی صنایع دستی انتخاب شده‌اند افزود: 9 شهر دیگر جهان تنها با یک رشته خاص از صنایع دستی به عنوان شهر صنایع دستی ثبت شده‌اند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان تصریح کرد: اصفهان در مهرماه سال جاری میزبان اجلاس شورای جهانی صنایع دستی خواهد بود و در کنار آن مجمع منطقه‌ای آسیا اقیانوسیه نیز در اصفهان برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در همین راستا در اردیبهشت ماه سال جاری تبریز میزبان نشست مجمع آسیا اقیانوسیه شورای جهانی صنایع دستی بود.

الهیاری پیرامون ظرفیت بزرگ اصفهان در عرصه صنایع دستی بیان کرد: در حال حاضر و براساس آخرین طبقه‌بندی سازمان میراث فرهنگی از 297 رشته صنایع دستی کشور بالغ بر 199 رشته در اصفهان تولید می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: باتوجه به جایگاه ویژه و والای اصفهان در صنایع دستی، نگاه دولت به این عرصه در هر دو بعد اقتصادی و فرهنگی است در همین راستا صنایع دستی در اقتصاد و اشتغال سهم به‌سزائی دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان با بیان اینکه با توجه به مشکلات اقتصادی کشور دولت نگاه ویژه‌ای به صنایع دستی داشت بیان کرد: در همین راستا بالغ بر 8 میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت به فعالان و کارگاه‌های صنایع دستی پرداخت شد.

وی گفت: هنرمندان صنایع دستی نسبت به مشکلات موجود بیمه خود گلایه‌مند هستند سال گذشته به دلایلی مشکلاتی در تامین بودجه بیمه هنرمندان به وجود آمد اما امسال بیمه قطع شده آنها پایدار شده و خوشبختانه در حال حاضر تعداد قابل توجهی از متقاضیان جدید بیمه هنرمندان را زیر پوشش قرار داده‌ایم.

تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.