سرویس: اجتماعی ۱۲:۴۰ - یکشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۵

در اقدامی جالب در روستای دستجرد؛

رشد درخت میوه بر پشت بام منزل کشاورز دستجردی/ وقتی درخت پشتکار میوه داد

حسین خدامی جانباز جنگ تحمیلی سعی کرده است از کمترین امکانات موجود، نهایت استفاده را جهت تامین بخشی از نیازهای خود ببرد.

به گزارش خبرنگار اصفهان شرق از جرقویه علیا، مقام معظم رهبری در ۲۹ بهمن ماه سال ۹۲ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی را شامل۱۰ ویژگی، چهار ضرورت و هشت الزام تحقق اقتصاد مقاومتی را مطرح کردند که عدالت اجتماعی، تکیه بر ظرفیت های داخلی، رویکرد جهادی، مردم محوری، رشد بهره‌وری، اقتصاد دانش‌بنیان از جمله مهمترین محورهای این شعار بودند.

در این مدت دستگاه های مختلف از جمله بسیج سازندگی تلاش کردند که به روش های مختلف گامی در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی بردارند.

در این راستا جانباز دفاع مقدس در اقدامی قابل توجه در پشت بام منزل خود درختان میوه ای که  با آب و هوای خشک و کویری سازگار باشد، کاشته است.

DSC08237

حسین خدامی هدف از این کار را چنین بیان کرد: شغل اصلی من و پدرم کشاورزی بود. به علت جانبازی و عوارض قلبی که گریبانگیرم شد، امکان و توان کار در مزرعه را از دست دادم ولی بعلت علاقه زیاد به امر تولید و کشاورزی و هم چنین تحقق شعار سال در حد وسع و اندازه خود، سعی کردم تا حد امکان استعداد و علاقه ام را در منزل دنبال کنم. از این رو اقدام به کاشت درختان میوه و صیفی جات در پشت بام منزل خود کردم.

وی مدت زمان اجرای این کار را سه سال عنوان کرد و افزود: حدود سه سال است درپشت بام منزل درختانی مثل گیلاس، انگور، انجیر و خرمالو و توت و هم چنین صیفی جاتی مثل تره، پیازچه، گوجه، خیار و  شوید که با آب و هوای ما سازگار دارد، را کشت می کنم. از این طریق توانسته ام بخشی از مایحتاج خانوادگی و یا بستگان را از این راه تامین کنم.

وی در پایان پرورش زنبور عسل را جزو برنامه های کاری بعدی خود دانست و در توصیه ای به جوانان گفت: شعار دادن در هر کاری فایده ای ندارد.  با توکل بر خدا و اقدام عملی و پشتکار می توان به نتیجه ی مورد نظر رسید. از جوانان می خواهم از تمام امکانات حتی کم در جهت ابادانی روستا، شهر و کشور اقدام عملی انجام دهند.

 

 

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.