سرویس: سیاسی 15:19 - جمعه 14 خرداد 1395

بازتاب فرمایشات مهم امام خامنه‌ای در رسانه‌های خارجی

سخنان رهبر معظم انقلاب در گرامیداشت سالروز ارتحال امام خمینی (ره) در رسانه‌های خارجی بازتاب گسترده‌ای داشت.

به گزارش اصفهان شرق، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز در مراسم بزرگداشت بیست و هفتمین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضور پیدا کرده به ایراد سخنرانی پرداختند.

ایشان تاکید کردند: هر فرد و جریانی اگر به آمریکا اعتماد کرد خطای بزرگی مرتکب شده و سیلی خواهد خورد، البته دشمن‌های کوچک و حقیر هم داریم. عمده دشمنی‌ها از سوی آمریکا و انگلیس خبیث است.

خبرگزاری انگلیسی رویترز در حین پخش فرمایشات رهبر فرزانه انقلاب به انعکاس سخنان مهم ایشان پرداخت و نوشت: [آیت الله] خامنه ای گفت آمریکا و انگلیس خبیث دشمنان ایران باقی می‌مانند.

شبکه خبری المنار لبنان نیز به پخش سخنان امام خامنه‌ای پرداخت و در گزارشی در وب‌سایت خود به نقل از ایشان نوشت: دشمنان فشار بر ایران را افزایش می‌دهند زیرا آنها از روحیه انقلاب ملت ایران که میراث امام خمینی است هراس دارند.

پایگاه خبری تحلیلی العهد لبنان نیز بخشهای مهم سخنان امام خامنه ای در این مراسم را منتشر کرد و به نقل از ایشان نوشت که آمریکایی ها پیمان شکن هستند و از تجاوز به یمن حمایت می کنند.

این پایگاه خبری همچنین به نقل از رهبر معظم انقلاب نوشت که ما در مقابل نظام سلطه دست بسته باقی نخواهیم ماند.

شبکه خبری المیادین نیز به پوشش سخنان رهبر معظم انقلاب در بیست و هفتمین سالروز رحلت جانگداز امام خمینی (ره) پرداخت و به نقل از ایشان نوشت که آمریکا و انگلیس و رژیم صهیونیستی دشمنان اساسی ایران هستند.

این شبکه همچنین به نقل از رهبر معظم انقلاب نوشت که ایران هرگز نمی پذیرد که بخشی از ائتلاف بین المللی ضد داعش در سوریه باشد.

خبرگزاری السومریه نیوز عراق به انعکاس سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در این مراسم پرداخت و به نقل از ایشان نوشت که آمریکا و انگلیس خبیث همچنان دو دشمن سرسخت ایران هستند.

این خبرگزاری همچنین به نقل از امام خامنه ای نوشت که تهران قصد ندارد در مسائل منطقه ای با دو دشمن سرسخت خود یعنی آمریکا و انگلیس خبیث همکاری کند.

روزنامه القدس العربی نیز به انتشار بخشهای مهمی از سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در مراسم بیست و هفتمین سالروز رحلت امام خمینی (ره) در پایگاه اینترنتی خود پرداخت.

این روزنامه به نقل از امام خامنه ای نوشت که تهران قصد ندارد در مسائل منطقه ای با دو دشمن سرسخت خود یعنی آمریکا و انگلیس خبیث همکاری کند.

این روزنامه همچنین به نقل از رهبر معظم انقلاب نوشت که ایران هرگز با آمریکا در مسائل منظقه ای همکاری نخواهد کرد زیرا اهداف آمریکا در منطقه 180 درجه با اهداف ایران اختلاف دارد.

پایگاه صدی البلد مصر نیز به انتشار بخشهای مهمی از سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در مراسم بیست و هفتمین سالروز رحلت امام خمینی (ره) در پایگاه اینترنتی خود پرداخت.

این پایگاه به نقل از امام خامنه ای نوشت که تهران قصد ندارد در مسائل منطقه ای با دو دشمن سرسخت خود یعنی آمریکا و انگلیس خبیث همکاری کند.

صدی البلد همچنین به نقل از رهبر معظم انقلاب نوشت که ایران هرگز با آمریکا در مسائل منظقه ای همکاری نخواهد کرد زیرا اهداف آمریکا در منطقه 180 درجه با اهداف ایران اختلاف دارد.

شینهوا خبرگزاری رسمی چین نیز در چندین خبر جداگانه به بازتاب سخنان امام خامنه ای پرداخت و نوشت: رهبر عالی ایران می گوید نباید به آمریکا اعتماد کرد.

خبرگزاری ترند آذربایجان هم با پوشش فرمایشات رهبر فرزانه انقلاب تاکید کرد: رهبر عالی ایران از مردم خواست به اصول انقلابی پایبند باشند.

خبرگزاری مرکزی عراق نیز به پوشش سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در مراسم ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران پرداخت.

این خبرگزاری به نقل از امام خامنه ای نوشت که هر شخص یا جریانی که به آمریکا اعتماد کند مرتکب خطای سنگینی شده است و سیلی خواهد خورد.

این رسانه عراقی همچنین به نقل از امام خامنه ای نوشت که آمریکا از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون به دشمنی با ایران ادامه داده است و اعتماد به انگلیس خبیث و آمریکا شیطان بزرگ، اشتباهی سنگین است.

ادامه دارد…

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.