سرویس: دسته‌بندی نشده ۱۸:۰۶ - شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۲

آيت الله هاشمي رفسنجاني:

نقل قول منتسب به من در مورد سوریه، به هیچ وجه صحیح نیست

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام اعلام کرد: اخیراً نقل قولی از من در مورد سوریه، بهانه سوء استفاده و تخریب‌های جدید توسط برخی رسانه‌های داخلی را فراهم کرد که به هیچ وجه صحیح نیست.

index

آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی در دیدار اعضای کمیته فرزندان شاهد و ایثارگران همچنین از همنوایی برخی رسانه‌های داخلی بااهداف دشمن که حاضرند برای حفظ مصالح و منافع جناحی و سیاسی، به خاطر دستمالی، قیصریه را به آتش بکشند، انتقاد کرد.
آیت الله هاشمی رفسنجانی افزود: کاربرد سلاح‌های کشتار جمعی از جمله شیمیایی ، توسط هر فرد، یا گروه، یا حکومتی در همه مکاتب و مذاهب، به ویژه دین مبین اسلام، مذموم و محکوم است.
وی خاطرنشان کرد: این دولت های غربی بودند که در جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، امکانات و مجوز بکارگیری این گونه سلاح ها را به عراق دادند.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام تأکید کرد: ما براساس اعتقاداتمان به رغم توانایی استفاده از چنین سلاح‌هایی، هرگز مقابله به مثل نکردیم و کاربرد چنین سلاح هایی را نیز محکوم و آن را حرام می‌دانیم.
آیت الله هاشمی رفسنجانی با اشاره بر جایگاه رفیع و بی‌بدیل شهدا و جانبازان در نظام جمهوری اسلامی ایران گفت: شهدا و خانواده‌های آنان و ایثارگران، گل سر سبد نیروهای ارزشی کشورند چون از بالاترین و ارزشمندترین سرمایه، یعنی جان و هستی خود و عزیزانشان برای حفظ و تداوم انقلاب گذشته‌ و سرمایه‌گذاری کرده‌اند و در واقع از جمله صاحبان اصلی انقلاب به شمار می‌روند.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، خون شهدا، صبر و استقامت خانواده‌های معزز آنان و ایثارگران را ضامن حفظ و تداوم انقلاب و در مسیر صحیح و درست توصیف کرد.
آیت الله هاشمی رفسنجانی با اشاره به بحران هایی که برای جهان اسلام در حال تکوین است بویژه تهدیداتی که علیه کشور سوریه انجام می‌شود گفت: استکبار جهانی، درصدد سلطه مسلمانان در کشورهای اسلامی منطقه است و در مورد سوریه نیز تهدید به دخالت و حمله مستقیم در این کشور کرده‌اند.
وی تهدیدات اخیر آمریکا و برخی کشورهای غربی علیه کشور سوریه را محکوم کرد و گفت: متأسفانه مردم سوریه که حدود دو سال درگیر جنگ داخلی و انواع رنج ها وآوارگی کم سابقه هستند در حال حاضر نیز به بهانه‌های اثبات نشده استفاده از سلاح شیمیایی مورد تهدید خارجی قرار گرفته‌اند.
به گزارش روز شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی آیت الله هاشمی رفسنجانی، در این دیدار میعاد صادقی رئیس کمیته فرزندان شاهد و ایثارگران و تنی چند از حاضران به طور جداگانه سخنانی در خصوص مسائل و مشکلات این خانواده‌ها و مراتب وفاداری و پایبندی آنان به اهداف و ارزش های انقلاب و نظام اسلامی و انتظارات ایثارگران بیان کرد.

منبع: ایرنا

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.