سرویس: غیر تولیدی ۰۶:۳۶ - دوشنبه ۰۳ خرداد ۱۳۹۵

پس از گرفتن نخل طلای کن؛

شهاب حسینی: این جایزه را از مردم دارم/ نخل بهترین فیلمنامه به اصغر فرهادی رسید

شهاب حسینی پس از دریافت جایزه بهترین بازیگر مرد در جشنواره کن گفت: مطمئنم روح پدرم الان نظاره گر من است از اصغر فرهادی و ترانه علیدوستی تشکر می کنم این جایزه را از مردم دارم پس به آنها تقدیم می کنم.

به گزارش اصفهان شرق، تا این لحظه جایزه بهترین فیلم کوتاه به خوانجو خیمنز از اسپانیا رسیده و دوربین طلایی هم به هدا بنیامینا تقدیم شده است.

هیئت داوران کن، نخل طلایی افتخاری خودشان را به ژان پیر لیود دادند.

شهاب حسینی به عنوان بهترین بازیگر مرد معرفی شد.

فیلم «عسل آمریکایی» موفق شد جایزه ویژه هیئت ژوری را به خودش اختصاص دهد.

شهاب حسینی پس از دریافت جایزه بهترین بازیگر مرد در جشنواره کن گفت: مطمئنم روح پدرم الان نظاره گر من است از اصغر فرهادی و ترانه علیدوستی تشکر می کنم این جایزه را از مردم دارم پس به آنها تقدیم می کنم.

جایزه بهترین بازیگر زن هم به جاکلین خوزه برای فیلم «ما روزا» رسید.

بهترین فیلمنامه هم به اصغر فرهادی برای فروشنده رسید.

جایزه بهترین کارگردانی اما به اصغر فرهادی نرسید، اولیور آسایاس به خاطر فیلم «خریدار شخصی» این جایزه را دریافت کرد.

اصغر فرهادی پس از دریافت جایزه بهترین فیلمنامه جشنواره گفت: روزی به همراه فیلمبردارم برای تماشای نسخه نهایی «فروشنده» به سینمایی رفتیم مسئول سالن گفت بیست دقیقه برای اماده شدن فیلم لازم است و در این فاصله فیلمی برایتان بگذارم؟ گفتم اگر خسته کننده نیست بگذار و آن فیلم «مد مکس» جورج میلر بود همان موقع گفتم این نشانه خوبی است.
فیلم های من فیلم های شادی نیستند اما خوشحالم که با جوایزم مردم ایران یا حداقل بخشی از آنها را شاد می کنم.
جایزه گرند پری هم به خاویر دولان برای  فیلم «این فقط پایان دنیا است» رسید.
منتقدان معتقدند فیلم «این فقط پایان دنیا است» حتی ارزش بردن نخل دگرباشی را هم نداشته و فقط چون فیلمی در مورد همجنسگرایان بوده مثل همیشه در جشنواره کن دیده شده است.

نخل طلا به فیلم جدید کن لوچ رسید.
کارگردان فیلم «در جست و جوی اریک» توانست به خاطر فیلم «من دانیل بلیک» جایزه نخل طلای شصت و نهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم کن را به خودش اختصاص دهد.

این جایزه توسط مل گیبسون، کارگردان و بازیگر آمریکایی اهدا شد. فردی که بعد از اظهاراتش علیه یهودی ها و البته ساخت فیلم «مصائب مسیح» ماملا از سینمای هالیوود کنار گذاشته شده است و اکنون در قامت مشاور با پروژه های سینمایی همکاری می کند.
به این ترتیب پیش بینی اکثر سایت ها و کارشناسان در مورد برنده نخل طلا یک بار دیگر غلط از آب در آمد و فیلم های «پترسون» ساخته جیم جارموش که گلشیفته فراهانی هم در آن بازی می کرد و «تونی اردمن» ساخته مارن آده که در روز پایانی هم شانس اصلی بردن نخل طلا به حساب می آمدند، دست خالی مراسم را ترک کردند.

در بخش بهترین کارگردانی «کریستین مونجیو» برای فیلم «فارغ التحصیلی» هم به صورت مشترک با آسایاس جایزه برده است.

تسنیم

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.