سرویس: سیاسی ۰۷:۰۱ - سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۵

رئیس قوه قضاییه:

بهائیت مجعول و ساخته دست اجانب است/ برخورد در انتظار مجرمان

رئیس دستگاه قضا با ابراز تاسف از برخی هنجارشکنی ها گفت: در کشوری که منتسب به امام زمان(عج) است دفاع از بهائیت هیچ معنایی ندارد؛ بهائیت مجعول و ساخته شده دست اجانب و استعمارگران است.

به گزارش اصفهان شرق، به نقل از اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه، آیت الله صادق آملی لاریجانی در جلسه روز گذشته مسئولان عالی قضایی با تبریک فرارسیدن نیمه شعبان و ولادت حضرت ولی عصر(عج) نیمه شعبان را از جمله ایام پر برکت سال برای مومنین توصیف کرد و گفت: بر حسب روایات متعدد شب نیمه شعبان جزو شبهای قدر محسوب می‌شود و اعمال بسیار مهمی هم برای این شب در روایات ذکر شده و بر این اساس اهل ذکر و اهل دعا این شب را گرامی می‌دارند.

آیت الله آملی لاریجانی افزود: اهمیت دیگر شب نیمه شعبان به لحاظ میلاد مسعود منجی زمان حضرت ولی عصر(عج) است که همه ملل و امم در انتظار او هستند که ظهور کند و «یملأ الارض عدلا و قسطا کما ملأت ظلما وجورا».

رئیس قوه قضاییه تاکید کرد: گر چه امام زمان (سلام الله علیه) حاضر است و ناظر بر اعمال همه ما است ولی ظهور او به معنای خاص، تصدی امور دنیوی و اخروی همه مومنان و مرحله‌ای از مراحل وجود و اکمال دین خواهد بود و با ظهور آن حضرت قلوب همه مومنین ان‌شاءالله شاد و خیر و برکت و نصرت الهی نصیب مومنان خواهد شد.

آیت الله آملی لاریجانی سپس به بیان روایتی از پیامبر اکرم(ص) درخصوص منزلت شب نیمه شعبان پرداخت و گفت: در این روایت از پیامبر(ص) نقل شده است که فرمودند من در شب نیمه شعبان جبرئیل را در خواب دیدم که گفت: «یَا مُحَمَّدُ أَتَنَامُ فِی هَذِهِ اللَّیْلَةِ» ای محمد در این شب هم می‌خوابی «فَقُلْتُ یَا جَبْرَئِیلُ وَ مَا هَذِهِ اللَّیْلَةُ» پرسیدم این چه شبی است «قَالَ هِیَ لَیْلَةُ النِّصْفِ مِنْ شَعْبَانَ» گفت: نیمه شعبان است و سپس گفت: «قُمْ یَا مُحَمَّدُ فَأَقَامَنِی ثُمَّ ذَهَبَ بِی إِلَى الْبَقِیعِ ثُمَّ قَالَ لِیَ ارْفَعْ رَأْسَک فَإِنَّ هَذِهِ لَیْلَةٌ یُفْتَحُ فِیهَا أَبْوَابُ السَّمَاءِ» در این شب درهای آسمان باز می‌شود «فَیُفْتَحُ فِیهَا أَبْوَابُ الرَّحْمَه» ابواب رحمت در این شب گشوده می‌شود «وَ بَابُ الرِّضْوَانِ وَ بَابُ الْمَغْفِرَةِ وَ بَابُ الْفَضْلِ وَ بَابُ التَّوْبَةِ وَ بَابُ النِّعْمَه وَ بَابُ الْجُودِ وَ بَابُ الْإِحْسَانِ یُعْتِقُ اللَّهُ فِیهَا بِعَدَدِ شُعُورِ النَّعَمِ وَ أَصْوَافِهَا» خداوند به اندازه موهای بدن چهارپایان و پشمینه‌های او انسان‌‌ها را آزاد می‌کند.

رئیس قوه قضاییه ادامه داد: مطابق این روایت در شب نیمه شعبان که شب قدر محسوب می شود سرنوشت آدمیان نوشته و ثبت می شود، رزق آدمی و آن چه می خواهد برای او حادث شود در این شب نازل می شود پس «یا محمد من احیاها بتکبیر و تسبیح و تحلیل و دعاء و صلاة و قراءة و تطوّع و استغفار کانت الجنّة له منزلا و مقیلًا» کسی که این شب را به تکبیر و تسبیح  و تحلیل و دعا و نماز و قرائت  قرآن و امور مستحبی و استغفار بگذراند؛ بهشت منزل و سرانجام او خواهد بود و «غُفر له ما تقدم من ذنبه وما تأخر» آنچه از گناهان گذشته و آینده هست  بر او بخشیده می‌شود.

رئیس دستگاه قضا تاکید کرد: خداوند متعال از طریق جبرئیل به پیامبر امر می کند که «وامر امتک باحیاها» امر کن امتت را به احیای امشب «والتقرب اِلی الله بالعمل فیها  فانها لیله شریفه» این شب شب شریفی است «وَلقد أَتَیْتُکَ یَا مُحَمَّدُ وَ مَا فِی السَّمَاءِ مَلَکٌ إِلَّا وَ قَدْ صَفَّ قَدَمَیْهِ قائم یِصلی» در تمام آسمان ها ملائک به نماز می ایستند «وَ قَاعِدٍ یُسَبِّحُ» نشسته است و تسبیح می‌گوید «وَ رَاکِعٍ وَ سَاجِدٍ وَ ذَاکِرٍ وَ هِیَ لَیْلَةٌ» و در این شب در رکوع و در سجود و ذکر می‌گویند و یاد خدا می‌کنند، « وَ هِیَ لَیْلَةٌ  لَا یَدْعُو فِیهَا دَاعٍ إِلَّا استجیب له» این شبی است که در این شب هیچ دعوت کننده‌ای دعا نمی‌کند مگر اینکه دعای او مستجاب می‌شود، «و لا سائل الا اعطیه» هیچ سوال کننده‌ای نیست مگر آنچه می‌خواهد به او می‌دهند، «و لا مستغفر الا غفر له» هیچ استغفار کننده‌ای نیست مگر اینکه بخشیده شود، «و لا تائب الا تیب علیه» هیچ توبه‌کننده‌ای نیست مگر اینکه توبه‌اش پذیرفته می‌شود، «من حرم خیرها یا محمد فقد حرم» هر کس که از این خیر محروم بماند، محروم مانده است، «و کان رسول الله یدعو فیها و یقول اللهم اقسم لنا من خشیتک» نبی مکرم اسلام در این شب دعا می‌کرد و می‌گفت: پروردگارا رحمت و خشیت خود را نصیب ما گردان.

رئیس قوه قضاییه ابراز امیدواری کرد با اهتمام به جایگاه پر برکت شب نیمه شعبان همه مومنان و شیعیان بتوانند به قدر وسع خود از برکات این شب بهره مند شوند.

آیت الله آملی لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران کشور امام زمان(عج) است گفت: مردم و جامعه ما زیر پرچم امام زمان(عج) زندگی می کنند و در حالی که ما به اندازه کشورهای غربی سلاح و نیروهای امنیتی نداریم اما این حب امام زمان (عج) و عنایت او است که کشور را نگه داشته است.

رئیس دستگاه قضا با ابراز تاسف از برخی هنجارشکنی ها گفت: در کشوری که منتسب به امام زمان(عج) است دفاع از بهائیت هیچ معنایی ندارد؛ بهائیت مجعول و ساخته شده دست اجانب و استعمارگران است.

وی با تاکید بر اینکه در جمهوری اسلامی ایران هیچ کس به دلیل عقیده به زندان نمی رود و این موضوع دروغ رسانه های غربی است، افزود: متاسفانه برخی ها با ادعای دین مداری اقداماتی برخلاف امنیت کشور انجام می دهند.

آیت الله آملی لاریجانی با تاکید بر اینکه قوه قضاییه با همه کسانی که بر ضد امنیت کشور اقدام کنند و برای کشورهای بیگانه جاسوسی کنند و از جمله با رژیم صهیونیستی همکاری کنند قاطعانه برخورد خواهد کرد گفت: باید پرسید که بیت العدل یا مقر فرماندهی بهائیت در اسرائیل چه می کند و آیا همکاری با چنین شبکه‌ای خلاف امنیت کشور ما نیست.

رئیس دستگاه قضا تاکید کرد: کسانی که منتسب به روحانیت و مسئولان نظام هستند باید بیش از دیگران از هنجارشکنی پرهیز و از چنین کارهایی شرم کنند و بدانند که اگر این هنجارشکنی ها منجر به عناوین مجرمانه شود به شدت و بدون ملاحظه نسبت ها با آنان برخورد می کنیم.

آیت الله آملی لاریجانی در ادامه به موضوع برجام اشاره کرد و با تاکید بر پرهیز از سیاسی کردن برجام گفت: برجام با شرایطی که پذیرفته شده تصمیم عاقلانه نظام بود که برای انجام آن تیم مذاکره کننده و بویژه رئیس جمهور محترم تلاش زیادی کردند اما این موضوع منافاتی ندارد با اینکه بگوییم برجام را باید در حد و اندازه خودش ببینیم و ارزیابی کنیم.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به اینکه «در برجام انتظارات جمهوری اسلامی ایران آن گونه که باید، عملی نشده است» تاکید کرد: برخی ها از لزوم جشن گرفتن برای برجام سخن می گویند اما براستی چه جشنی باید گرفت و برای چه؟ آیا بدعهدی و تخلف آمریکایی ها را باید جشن بگیریم.

آیت الله آملی لاریجانی با تاکید بر اینکه «البته برخی نقدها در خصوص برجام را منصفانه نمی دانم و عقیده دارم که برجام برخی موانع را از سر راه ما برداشت و موجب تسهیل در معاملات و خرید و فروش ها شد» افزود: با این حال برجام موجب برداشته شدن گام های بلند نشده است و همه باید کمک کنند تا برجام به اهداف بلند خود برسد.

رئیس دستگاه قضا با اعلام اینکه موضوع برجام را نباید سیاسی کرد گفت: باید با خویشتن داری و تحمل منتقدان برجام و نگاهی ملی به برجام و دستاوردهای آن پرداخت و تلاش کرد تا طرف مقابل به راه مستقیم برگردد و از بدعهدی دست بردارد.

آیت الله آملی لاریجانی در بخش پایانی سخنان خود با تبریک انتصاب رئیس جدید صدا و سیما بر حرکت این سازمان در مسیر منویات و توصیه‌ها و دستورات مقام معظم رهبری تاکید کرد و گفت: در فضای امروز که رسانه های اختاپوسی دنیا را احاطه کرده اند و علاوه بر آن فضای مجازی نیز گسترش یافته است، صدا و سیما باید با تدبیر و اقتدار در مسیر تعالی و اقناع جامعه به خوبی حرکت کند و همه باید به رسانه ملی در تحقق اهداف آن کمک کنند.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به اینکه دولت نیز باید بودجه و اعتبارات کافی به صدا و سیما اختصاص دهد؛ بر انتظار و توقع ویژه قوه قضاییه در خصوص همکاری و همراهی صدا و سیما با دستگاه قضایی در بحث پیشگیری از وقوع جرم تاکید کرد و افزود: پیشگیری از وقوع جرم و کاهش آسیب های اجتماعی موضوعی بسیار مهم و از وظایف قوه قضاییه است لکن پیشبرد آن نیاز به همکاری فراقوه ای همه دستگاه ها از جمله صدا و سیما دارد.

این گزارش حاکی است در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی که وزیر کشور و معاونان و مسئولان انتظامی مبارزه با موادمخدر نیز شرکت داشتند وزیر کشور گزارشی از عملکرد و اقدامات حوزه های مختلف مبارزه با مواد مخدر ارائه کرد.

 

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.