سرویس: اجتماعی ۱۷:۰۴ - شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۲

پیش ثبت‌نام عتبات عالیات از امروز آغاز شد

متقاضیان تشرف به عتبات عالیات برای اعزام از ۱۶ مهر تا ۲۲ آذر ۱۳۹۲ می‌توانند از امروز برای پیش ثبت نام در سایت عتبات عالیات اقدام کنند.

1506624_119

به گزارش اصفهان شرق: شروع پیش ثبت نام که از ساعت ۹ صبح روز شنبه ۱۶ شهریور آغاز شده تا ساعت ۲۴ روز جمعه ۲۹ شهریور ماه ادامه خواهد داشت. همچنین نتایج قرعه کشی روز یکشنبه ۳۱ شهریورماه بر روی سایت پیش ثبت نام  قابل رویت خواهد بود. متقاضیان می‌توانند به دو روش گروهی در قالب هفت نفره یا ۳۵ نفره برای اعزام اقدام کنند.
تذکرات مهم برای ثبت نام
هر گروه از یک سرگروه و افراد زیر گروه وی (همراهان) تشکیل می‌شود که لازم است مشخصات کامل سرگروه و اطلاعات اولیه همراهان (کد ملی، نام و نام خانوادگی، شماره شناسنامه، تاریخ تولد) به صورت صحیح در فرم پیش ثبت‌نام سایت درج گردد.
هر نفر فقط یکبار و در یک گروه می‌تواند (بعنوان سرگروه یا همراه) پیش ثبت‌نام انجام دهد و چنانچه به هر دلیلی هر یک از افراد پیش ثبت نام شده (سرگروه یا همراهان) پس از ثبت نام و دریافت کد رهگیری، خواستار ثبت نام با گروه جدید یا جابجائی اسامی گروه خود باشد می‌تواند نسبت به ثبت نام مجدد اقدام و کد رهگیری جدید دریافت کندکه در این صورت اطلاعات ثبت نامی در گروه قبلی حذف خواهد شد.
کدملی و مشخصات کلی متقاضیان تشرف با اطلاعات سازمان ثبت احوال تطبیق و در صورت مغایرت، اطلاعات موجود در پایگاه ثبت‌احوال کشور مبنای عمل خواهد بود، لذا در ثبت کد ملی دقت مضاعف به عمل آورید.
پس از اتمام مهلت پیش ثبت نام جمعه ۲۹ شهریورماه امکان تغییر نام و مشخصات افراد ثبت نام شده میسر نمی‌باشد.
باتوجه به اعلام اسامی افراد پذیرفته شده جهت ثبت نام در کاروانها از طریق سیستم ارسال پیام کوتاه، ثبت شماره تلفن همراه سرگروه (یا یکی از نزدیکان وی) در فرم پیش ثبت‌نام الزامی است.
در صورتیکه تعداد افراد پیش ثبت‌نام شده از ظرفیت اعزام در ماه‌های اعلام شده در استان‌های مختلف بیشتر باشد، اولویت تشرف گروه‌ها براساس قرعه تعیین و از طریق همین سایت به آنها اعلام می‌گردد و افراد مازاد بر ظرفیت حذف خواهند شد.
قرعه کشی و اعزام افراد پذیرفته شده از استان محل سکونت سرگروه (قید شده در سیستم) صورت خواهد گرفت.بنابراین استان و شهر محل سکونت را با دقت از فهرست مربوطه انتخاب نمائید.
تاریخ تولد افراد باید به صورت کامل روز، ماه و سال (بصورت چهار رقمی) در فرم درج شود. کد ملی همه افراد ده رقمی بوده و باید کلیه ارقام (صفرهای سمت چپ) آن بطور کامل در فرم ثبت شود.
پس از تکمیل فرم و ثبت آن، اطلاعات دریافتی جهت کنترل نمایش داده می‌شود، اطلاعات نمایش داده شده را به دقت کنترل و در صورت صحت، گزینه تأیید را انتخاب و نسبت به قطعی شدن پیش ثبت‌نام خود اقدام کنید. چنانچه اطلاعات نمایش داده شده صحیح نیست با انتخاب گزینه بازگشت و اصلاح مجدد نسبت به رفع مغایرتها اقدام نمائید.
پس از قطعی شدن پیش ثبت‌نام، سیستم یک شماره رهگیری به گروه تخصیص می‌دهد که این شماره را یادداشت کرده و برای پیگیری‌های بعدی نزد خود نگهداری خواهید فرمود.
داشتن گذرنامه با اعتبار حداقل ۶ ماه از تاریخ اعزام ضروری است ضمنا فرزندان بالای ۱۷ سال نیاز به گذرنامه مستقل دارند.
فقط افراد پذیرفته شده در قرعه کشی دارای الویت اعزام بوده و انتقال یا جایگزینی به غیر، میسر نیست.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.