سرویس: اجتماعی ۰۷:۳۰ - جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵

رنگ کردن موها حتی به قیمت سرطان؟

مطالعات نشان داده استفاده مکرر از رنگ موها برای خود یا دیگران خطر ابتلا به سرطان و سایر بیماری‌های مهلک را افزایش می‌دهد.

به گزارش اصفهان شرق؛ مرکز بین المللی تحقیقات سرطان در فرانسه قرار گرفتن در معرض رنگ موهای شیمیایی را عامل اصلی ابتلا به سرطان به خصوص سرطان مثانه اعلام کرد.

بنابراین گزارش از آنجایی که سر دارای چند رگ‌ خونی است سم‌های موجود در رنگ موها را به همه اعضا و اندام‌های بدن می‌رساند، علاوه بر سرطان مثانه، استفاده مکرر از رنگ مو خطر ابتلا به سرطان خون را نیز افزایش می‌دهد.
همه رنگ موهای شیمایی حاوی مواد مضری هستند که منجر به سمی شدن سیستم عصبی، تضعیف سیستم دفاعی، انهدام اندام‌های تولید مثل، آلرژی،  مشکلات پوستی و تنفسی می‌شوند.
مطالعه‌ای با جامعه آماری 900 نفر نشان داد افرادی که هر ماه موهای خود را رنگ می‌کنند 50 درصد بیشتر از دیگران در معرض خطر ابتلا به این عوارض قرار دارند.
اگر مدت زمان استفاده مکرر از این ماده شیمیایی در افراد به خصوص زنان افزایش یابد به مراتب خطر ابتلا به سرطان و ناباروری نیز در آن‌ها افزایش یافته به همین علت توصیه می‌شود تا حد امکان از رنگ موهای طبیعی و گیاهی استفاده کنید.
منبع: Healthy Food Team
دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.